آرشیو خبرها
آرشیو خبرها

رتبه اول میبد در کنکور سراسری سال 1400 در استان یزد

رتبه اول میبد در کنکور سراسری سال 1400 در استان یزد


محسن موحدی فرد مدیر کل آموزش و پرورش استان یزد در نشست شورای آموزش و پرورش شهرستان میبد که با حضور آیت الله اعرافی امام جمعه ،سرپرست فرمانداری،. مدیرکل نوسازی مدارس و اعضای این شورا در بیت آیت الله اعرافی برگزار شد با اعلام نتایج کنکور سراسری از سوی سازمان سنجش سال 1400 از کسب رتبه اول کنکورسراسری سال 1400 شهرستان میبد خبرداد .

به گزارش روابط عمومی مدیریت آموزش و پرورش شهرستان میبد ، موحدی فرد گفت: آموزش و پرورش میبد در کنکورسراسری سال 1400 در همه گروه‌های آموزشی با میانگین 27/52 درصد با آزمون ، رتبه اول استان یزد را به خود اختصاص داده است.

وی با بیان اینکه تفاوت رتبه شهرستان میبد با میانگین آزمون کشوری که کمتر از 15درصد است بسیار بالاست گفت : به تفکیک رشته ها هم در علوم ریاضی شهرستان میبد  با 46/43 درصد رتبه اول درپذیرش با آزمون و نمره تراز 5928 رتبه اول استان را به خود اختصاص داده است . 

وی افزود : دررشته تجربی هم میبد پذیرش با آزمون 25/87 درصد با نمره تراز علمی  6221 باز رتبه اول استان را به خود اختصاص داده است.

مدیرکل آموزش وپرورش استان خاطرنشان کرد : دررشته علوم انسانی هم درتراز نمره علمی 6291 رتبه اول و در پذیرش با آزمون با اندکی تفاوت در رتبه دوم بعد از مهریز قرارگرفته است .

وی افزود: تصمیم هایی که در شورای آموزش و پرورش میبد گرفته می شود به صورت شهرستانی ، استانی و کشوری اجرا می شود و خوشبختانه شورای آموزش و پرورش میبد نیز رتبه اول ارزیابی عملکرد شوراهای آموزش و پرورش استان یزد را برای سالهای متوالی به دست آورده است.

موحدی فرد در ادامه با اشاره به  وضعیت فضای آموزش استان اظهارداشت : در حال حاضر در سطح استان یزد به ساخت ۴۶۲ مدرسه و در مرکز  استان به ساخت و ساز  ۲۴۰ مدرسه نیاز است اما در شهرستان میبد با توجه به نهضت مدرسه سازی و تکمیل طرح احداث یکصد مدرسه، تا سال 1450 کمبود فضای آموزشی نخواهیم داشت.

سید جمال سجادی پور سرپرست فرمانداری میبد هم نقش پررنگ فعالان حوزه صنعت در فعالیتهای فرهنگی و حمایت از آموزش و پرورش را مهم خواند و گفت : هدایت سرمایه گذاری از اولویت و سیاست های راهبردی است. 

حضرت آیت الله اعرافی امام جمعه میبد دراین نشست با تبریک کسب رتبه اول کنکور سراسری به آموزش و پرورش و دانش آموزان در آزمون سراسری 1400 گفت : این موفقیت در سایه تلاش آموزش و پرورش   ، دانش آموزان  و کوشش معلمان ، مربیان ، مدیران و همه کسانی که همراه کاروان نور دانش آموزی بوده است به دست آمده است.

امام جمعه میبد در ادامه سرآغاز  تعلیم و تربیت را از سالهای کودکی و در خانه بیان کرد و گفت : این مسیر تا مدرسه و دانشگاه ادامه پیدا می‌کند؛ بنابراین رفع موانع مرتبط با آموزش باید در اولویت همه برنامه‌های شهر و استان و کشور قرار گیرد.

آیت الله اعرافی تصریح کرد: همه مردم، مسئولان و خیرین باید به آموزش و پرورش در تمام ابعاد سخت افزاری و نرم افزاری اعم از دانش ، معیشت ، ساخت و ساز ، برنامه ، درس و فناوری خدمت و هم افزایی و تعامل با آموزش و پرورش را در اولویت همه برنامه‌ریزی‌ها قرار دهند.

در این نشست مقرر شد پروژه ساخت یکی از مدارس میبد با معماری ایرانی اسلامی در دستور کار قرار گیرد و به عنوان الگو در سطح استان و کشور معرفی گردد .

اهتمام جدی به فضای مجازی و ارتقاء سواد رسانه ایی دانش آموزان درقالب طرح جامع و  پیشگیری از ناهنجاری های اجتماعی و انجام واکسیناسیون فرهنگیان  از دیگر مباحث این نشست بود .

در آموزش و پرورش شهرستان میبد ۲ هزار و ۵۶ معلم در مقاطع مختلف تحصیلی مشغول تعلیم و تربیت  ۲۲ هزار دانش آموز در سال جاری  هستند.

درپایان  این جلسه از حسین فلاح فرماندار سابق که تلاش های کم نظیری را در طرح نهضت مدرسه سازی در دوره 8ساله خود داشت قدردانی شد .

از دکترمهدی حفیظی رئیس شبکه بهداشت و درمان هم که درطول دوره خود و در ایام کرونا تلاش های وافری داشت تجلیل به عمل آمد .

 

آدرس کوتاه :