آرشیو خبرها
آرشیو خبرها

رونمایی از طرح مهر و محراب به مناسبت سالروز تاسیس امور تربیتی و آغاز هفته تربیت اسلامی

رونمایی از طرح مهر و محراب به مناسبت سالروز تاسیس امور تربیتی و آغاز هفته تربیت اسلامیبه گزارش روابط عمومی مدیریت آموزش و پرورش میبد؛ در همایش مربیان پرورشی و تربیتی شهرستان میبد، از طرح مهر و محراب، رونمایی گردید.
محمدرضا کارگر، مدیر آموزش و پرورش میبد، در رابطه با این طرح گفت:
امروزه، یکی از مهم ترین دغدغه های والدین، ایجاد محیطی امن و سالم جهت رشد و شکوفایی فرزندانشان در جامعه می باشد.
مساجد، به عنوان پایگاهی آموزشی و تربیتی، بستری بسیار مناسب و مقدس، جهت ورود دانش آموزان به محیط اجتماعی و یادگیری مسائلی همچون نحوه برقراری ارتباط با افراد مختلف و نمایش استعداد ها و ظرفیت های فرهنگیشان می باشد.
متاسفانه در طول سالیان اخیر، شاهد کاهش حضور  فرزندانمان در مکان هایی همچون مساجد می باشیم.
آموزش و پرورش شهرستان میبد، به جهت اهمیت نقش مساجد در تربیت دانش آموزان، بر خود واجب دانست تا با همکاری سازمان تبلیغات اسلامی و حوزه علمیه، عوامل عدم حضور دانش آموزان در مدارس را مورد بررسی قرار داده، پس از برگزاری جلسات متعدد، طرح مهر و محراب را با هدف پیوند دانش آموزان با مساجد، پی ریزی نماید.
امیدواریم با همکاری مردم متدین شهرستان میبد، هیئت امنای مساجد، ائمه جماعت و سازمان های مربوطه، شاهد تحولی عظیم و شگرف در حوزه اقامه نماز جماعت، رویداد های آموزشی تربیتی مساجد و حضور پر شور کودکان و نوجوانان در این مکان مقدس باشیم.
شیخ علی آقایی، رئیس سازمان تبلیغات اسلامی نیز، با اشاره به اهمیت بسیار زیاد مساجد در تحول روح آدمی گفت:
با حضور پر شور دانش آموزان آموزشگاه های شهرستان میبد در مساجد، بی شک روح تازه ای بر پیکره تربیت اسلامی دمیده خواهد شد.مسجد کانون رایزنی و مشورت است. مسجد، پایگاهی است که رسیدن بدین مهم را عملی می‏سازد. از این‏رو، نویسندگانی که مسجد را «مجلس شورای مسلمانان‏» نام نهاده‏اند، سخنی گزاف نگفته‏اند. امیدواریم با حضور کودکان و نوجوانان در مساجد، از ایده های خلاقانه آنان در پیشبرد اهداف متعالی اسلامی، استفاده نموده، هیئت اجرایی نوجوانان در مساجد را ایجاد نماییم.
لازم به ذکر است؛ حضور دانش آموزان داوطلب تمامی آموزشگاه های شهرستان میبد، به همراه همکاران فرهنگی، در روز شنبه مورخ 13 اسفند، در نماز جماعت مغرب و عشای مساجد سطح شهر، به مناسبت سالروز ولادت حضرت علی اکبر (ع) و روز جوان، از جمله ویژه برنامه های طرح مهر و محراب می باشد.

آدرس کوتاه :