آرشیو خبرها
آرشیو خبرها

زنگ «مهر عاطفه ها» در مدارس شهرستان میبد نواخته شد

زنگ «مهر عاطفه ها» در مدارس شهرستان میبد نواخته شد


با حضور مسئولان؛
زنگ مهر عاطفه ها به مناسبت اجرای دومین مرحله جشن عاطفه ها امروز در تمامی مدارس شهرستان میبد، بفروئیه و بخش ندوشن نواخته شد.

به گزارش روابط عمومی مدیریت آموزش و پرورش شهرستان میبد ، صبح امروز چهارشنبه با حضور مدیر آموزش و پرورش ، مدیر کمیته امداد حضرت امام خمینی (ره ) و جمعی از مسئولین ، زنگ مهر عاطفه ها به مناسبت اجرای دومین مرحله جشن عاطفه ها در تمامی مدارس شهرستان میبد نواخته شد.

خاطرنشان می گردد مرحله اول این مراسم روزهای ۲۳ و ۲۴ شهریور ماه در سطح شهرستان برگزار شد.

اجرای این مراسم که به صورت دانش آموز محور انجام گرفت دانش آموزان آموزشگاه عقیل با اجرای برنامه های متنوع و اهدای هدایای نقدی و غیر نقدی خود به یاری دانش آموزان بی بضاعت و همنوعان خود شتافتند.

" زین الدینی " رئیس کمیته امداد حضرت امام خمینی (ره) هدف از برگزاری این آیین را ترویج فرهنگ انفاق و کمک به همنوعان در جامعه ذکر نمود و اظهار داشت انتظار  می‌رود که دانش آموزان و والدین آنها این فرهنگ اسلامی را در خانواده‌ها خود نیز  نهادینه کنند.

رئیس کمیته امداد در ادامه افزود: بیش از 18 هزار پاکت هدیه در 123 آموزشگاه شهرستان میبد به منظور کمک دانش‌آموزان به هم نوعان بی بضاعت خود بین مدارس شهرستان توزیع شده است.

لازم به ذکر است کمکهای جمع‌آوری‌شده در هر مدرسه توسط مدیران و اولیای مدارس و با نظارت کمیته امداد بین دانش آموزان نیازمند و حتی به تشخیص مربیان در همان مدرسه توزیع می‌شود.

محمد رضا کارگر مدیر آموزشگاه استثنایی عقیل درابطه با این آموزشگاه توضیح داد: این آموزشگاه تنها آموزشگاه استثنایی در شهرستان میبد بوده که درسال تحصیلی جدید 107 دانش آموز به صورت ثابت در گروههای آموزشی ناشنوا، نابینا، کم توان ذهنی و چند معلولیتی در مقاطع ابتدایی، متوسطه اول و متوسطه دوم تحصیل می کنند. در این زمینه 25 دانش آموز نیز در مدارس عادی تحصیل کرده که بصورت تلفیقی توسط همکاران ما چند ساعت در هفته خدمات آموزشی به آنها ارائه می شود.

در پایان مسئولان و دانش آموزان کمک های نقدی خود را به صندوق های کمیته امداد میبد واریز کردند.

 

روابط عمومی مدیریت آموزش و پرورش شهرستان میبد

 

آدرس کوتاه :