آرشیو خبرها
آرشیو خبرها

زنگ آغاز سال تحصیلی 1400-1399 در شهرستان میبد نواخته شد

زنگ آغاز سال تحصیلی 1400-1399 در شهرستان میبد نواخته شد


زنگ آغاز سال تحصیلی 1400-1399 با حضور مسئولین شهرستان و جمعی از خیرین مدرسه ساز در آموزشگاه شاهد یاس سرام میبد به صدا درآمد.

به گزارش روابط عمومی مدیریت آموزش و پرورش شهرستان میبد ، آیین بازگشایی مدارس و آغاز سال تحصیلی1400-99 صبح امروز(شنبه) 15 شهریور با حضور جمعی از مسئولین شهرستان میبد در آموزشگاه شاهد پسرانه یاس سـرام برگزار شد.

موحدی فرد مدیر آموزش و پرورش شهرستان میبد در این مراسم طی سخنانی کوتاه ضمن تبریک آغاز سال تحصیلی جدید و خیرمقدم به مسئولین ، دانش آموزان و اولیای دانش آموزان اظهار کرد: دانش‌آموزان، امروز در شرایطی سال تحصیلی جدید را آغاز می‌کنند که کرونا موجب شد، سال تحصیلی جدید دو هفته زودتر آغاز شود و تمام تلاش ما این است تا با مدیریت صحیح و رعایت دقیق دستورالعمل های بهداشتی که به طور سختگیران درهمه مدارس اجرا خواهد شد ماموریت خطیر تعلیم و تربیت را به نحو احسن انجام دهیم.

مدیر آموزش و پرورش میبد با بیان اینکه اگرخانواده ها پا به پای آموزش و پرورش جلو بیایند دانش آموزان ما مثل سالهای گذشته سال تحصیلی موفقی خواهند داشت گفت:زنگ ها 35دقیقه ایی است و زنگ تفریح ها هم طوری برنامه ریزی شده است که همه دانش آموزان همزمان زنگ تفریح نداشته باشند.

وی افزود:دانش آموزان حضور حداکثری را دارند ولی با فاصله گذاری های اجتماعی یک متر و20سانت ازهرطرف به خانواده ها اطمینان می دهیم که مشکلی پیش نخواهد آمد .

مدیرآموزش و پرورش میبد تصریح کرد: زدن ماسک درمدارس الزامی است و ورود و خروج دانش آموز کنترل می شود و حتی دانش آموزانی که نیاز به سرویس ایاب و ذهاب دارند هم با دقت نظارت می شود و مواد ضدعفونی با هزینه آموزشگاهها نیز تهیه شده است.

موحدی فرد با تاکید بر همکاری خانواده ها گفت: فرزندان شما فرزندان ما هستند و مدارس خانه دوم دانش آموزان است وسعی خواهیم کرد مطلوب ترین کار را برای دانش آموزان انجام دهیم .

جعفرشفاعی معاون پرورش آموزش و پرورش میبد هم گفت:مدارس با ظرفیت 50درصد سال تحصیلی جدید را آغاز می کنند به طوری که 50درصد دانش آموزان دریک روز و روز  بعد هم 50درصد دانش آموزان سرکلاس های درس حاضر خواهند بود .

در ادامه مدیر آموزش و پرورش میبد پیام حضرت آیت ا... اعرافی امام جمعه شهرستان میبد را قرائت نمودند که متن پیام به شرح ذیل می باشد:

بسم الله الرحمن الرحیم

فصل گشایش دروازه های مراکز علمی و بویژه آموزش و پرورش فصلی روح بخش و نشاط انگیز ونوید آفرین است وامسال گرچه کام جهان با کرونا تلخ است اما همچنان آغاز بهار علم و دانش و آگاهی و فرهنگ امید آفرین و طرب انگیز و پیام آور رشد و تعالی است ، آغاز سال تحصیلی جدید را به دانش آموزان عزیز و دبیران ارجمند و همه مدیران و فرهنگیان گرامی و اولیای محترم تبریک و شادباش عرض می کنم و امیدوارم همگان ،ضمن رعایت شیوه نامه های سلامت و بهداشت و مراقبت از تندرستی و شادکامی دانش آموزان عزیز ، با تلاش و کوشش مضاعف و هماهنگی کامل مدرسه و خانه کاستی ها را جبران و نگرانی های افت تحصیلی را برطرف نمایند ، نظام آموزش ما با چالش جدی مواجه و شیوه های نوینی را تجربه می کند و گذر از آن نیازمند تدابیر و برنامه های سنجیده و هم افزایی جدی است و اهتمام به آن وظیفه همه ماست.

ضمن تأکید بر همه توصیه های پیشین چند نکته را یادآور می شوم:

 ۱. اولویت بخشی به رشد جامع و متوازن و عنایت به سند تحول و دغدغه های مهم رهبر معظم انقلاب اسلامی و دقت در نلغزیدن در راه های انحرافی و اسناد و نقشه های بیگانگان مورد انتظار است.

۲. رشد علمی و فرهنگی و اجتماعی و سیاسی همه دانش آموزان و پرورش نخبگان و استعدادهای درخشان بطور ویژه باید مطمح نظر دستگاه آموزش و پرورش و اولیای محترم باشد.

۳. همه مردم و بویژه ادارات و نهادها وظایف اساسی در قبال آموزش و پرورش دارند و اخیراً تکالیف آنان بصورت دقیق ابلاغ شده است و باید بدان توجه و جامه عمل بپوشانند.

۴. نهضت مبارک و موفق و الگوی مدرسه سازی در منطقه باید با شتاب بیشتر پیش رود.

۵.برای تقویت و پیشبرد طرح ها و برنامه های مهم آموزش و پرورش و تداوم توفیقات روزافزون دانش آموزان عزیز و حفظ پیشگامی استان و شهرستان رویکرد جدید و بازسازی زیر ساخت ها و تأمین منابع مالی و اعتباری و انسانی لازم است و همه باید همکاری نمایند.

از همه معلمان و دانش آموزان و مدیران محترم آموزش و پرورش و کسانی که در پیشرفت این نهاد مساهمت دارند سپاس گزارم و توفیقات روزافزون آنان را از خداوند مهربان خواستارم.

علی رضا اعرافی

۱۴ شهریور ماه ۱۳۹۹

در ادامه دکتر میرمحمدی نماینده مردم شریف میبد و تفت در مجلس شورای اسلامی بیاناتی مبسوط در مورد آغاز سال تحصیلی جدید و اهمیت رعایت دستورالعمل های بهداشتی در مقابله با ویروس کرونا ایراد نمودند.

دکتر میرمحمدی با بیان اینکه بیماری کرونا در کودکان و بچه ها بسیار نادر می باشد و در شهرستان میبد حتی یک مورد هم نداشتیم و تنها نگرانی ما بحث ناقل شدن دانش آموزان است که انشالله با رعایت کامل و دقیق دستورالعمل های بهداشتی و کمک و همکاری خانواده ها با آموزش و پرورش این نگرانی هم برطرف خواهد شد.

تجلیل از خیر نیک اندیش جناب آقای سیدعباس امامی مدیر عامل و اعضای هیئت مدیره شرکت کاشی یاس سرام توسط مسئولین شهرستان و اجرای سرود دانش آموزی از جمله برنامه های اجرایی این مراسم باشکوه بود.

روابط عمومی مدیریت آموزش و پرورش شهرستان میبد

 

آدرس کوتاه :