آرشیو خبرها
آرشیو خبرها

زنگ بازگشایی مدارس استان برای دومین سال متوالی در میبد به صدا درآمد

زنگ بازگشایی مدارس استان برای دومین سال متوالی در میبد به صدا درآمد


با حضور استاندار یزد
با حضور استاندار، مدیرکل آموزش و پرورش استان ، فرماندار میبد و جمعی از مسئولین استان و شهرستان،زنگ مهر و مقاومت در آموزشگاه خیری شهید خلیل کارگر میبد نواخته شد.

به گزارش روابط عمومی مدیریت آموزش و پرورش شهرستان میبد، صبح امروز با حضور دکتر محمود زمانی قمی استاندار یزد، دکتر دانافر مدیرکل آموزش و پرورش استان ،فلاح فرماندار میبد،‌ موحدی فرد مدیر آموزش‌وپرورش و دیگر مسئولین استان و شهرستان، زنگ بازگشایی مدارس استان به صورت نمادین در مدرسه خیری شهید خلیل کارگر میبد به صدا درآمد.

استاندار یزد با اشاره به اهمیت نقش و جایگاه فرهنگیان در جامعه، گفت: امروز تربیت نسلی که باید آینده ایران بسازد در دست با کفایت معلمان و فرهنگیان است و توسعه، ترقی و اعتلای ایران در دست معلم است.

وی در ادامه افزود: دانش آموختن و دانش آموزی بسیار کار مهمی است اما بیش از آن تربیت نسل درست و صالح بسیار با اهمیت‌تر است، اگر بخواهیم الگوهای مناسب را در جامعه تولید کنیم و به وسیله آن از تمدن، اخلاق و انقلاب صیانت کنیم این الگوها در مدرسه شکل می‌گیرند و به دست معلمان به فرجام می‌رسند.

استاندار یزد گفت: امروز مدرسه شهید کارگر میبد برای مراسم بازگشایی مدارس و به صدا در آوردن زنگ مدرسه انتخاب شد به این دلیل که یک استثنا در آن دیده می‌شود خیّر این مدرسه مادر شهید است و کادر آموزشی از جمله معلمان و مدیران آن برای ساخت آن اقدام کردند که باید به آن‌ها افتخار کرد.

زمانی قمی افزود: این معلمان و مدیران علاوه بر اینکه غذای روح دانش آموزان و تعلیم و تربیت آنها را بر عهده گرفتند در ایجاد سرپناه و ساخت مدرسه نیز وارد عمل شدند و شروع به کار کردند که ردپای این عمل را می‌توان در سیره اهل بیت(ع) دید جایی که امیرالمومنین(ع) در کسوت خلیفه ملسمین خودشان مبادرت به کارکردن، تلاش، حفر چاه و .. کردند.

نکته قابل توجه در ساخت مدرسه شهید«خلیل کارگر»،  همدلی و همراهی مسئولین و مدیران آموزش و پرورش شهرستان میبد است که در تمام مراحل کار بدون هیچ چشمداشتی دست یاری دراز کرده و همواره کمک حال بنیانگذار اصلی مدرسه بودند.

صمیمیت و پاک نهادی این مادر شهید باعث شده تا مدیرومعاونین و کادر آموزشگاه نیز بدون هیچ چشمداشتی و حتی در ظهر داغ تابستان بر سر محل ساخت این مدرسه حاضر شوند و همچون یک کارگر ساختمانی در پیشبرد کار کمک کنند.

ساخت این مدرسه از اواسط آبان ماه ۱۳۹۶ آغاز شده و در اولین روز از مهرماه 97 تکمیل و به بهره برداری رسید.

این مدرسه 9 کلاسه در مساحت 1600 و زیربنای ۱500 متر مربع در دو طبقه و با هزینه 20 میلیارد ریال در منطقه شهیدیه میبد برای دانش آموزان دوره دوم ابتدایی بنا شده است.

خاطرنشان می گردد در سال تحصیلی جدید 21 هزار دانش آموز در شهرستان میبد در 147 باب مدرسه مشغول به تحصیل شدند .

روابط عمومی مدیریت آموزش و پرورش شهرستان میبد

 

آدرس کوتاه :