نمایشگر دسته ای مطالب
نمایشگر دسته ای مطالب

بازگشت به صفحه کامل

زیباترین لحظات زندگی محمدحسین موقعی بود که به شهادت رسید

زیباترین لحظات زندگی محمدحسین موقعی بود که به شهادت رسید


زیباترین لحظات زندگی محمدحسین موقعی بود که به شهادت رسید
در این مراسم  سرکارخانم فرشته فهمیده خواهر شهیدان والامقام محمدحسین و داوود فهمیده ، یاد و خاطره ی شهدای گرامی از صدر اسلام تا کنون به خصوص 36 هزار شهید دانش آموز در سراسر میهن اسلامی را گرامی داشتند.

وی هفته بسیج دانش آموزی ، روزنوجوان ، روز 13 آبان و روز دانش آموز و دهه ی بصیرت و ولایت را به دانش آموزان تبریک و تهنیت گفت و خاطرات رهبر 13 ساله ی شهید محمدحسین فهمیده در زمان کودکی ، جبهه و جنگ و نحوه به شهادت رسیدن ایشان نیز مطالبی را ارائه نمودند و گفتند زیباترین لحظات زندگی محمدحسین موقعی بود که به شهادت رسید و از دانش آموزان خواست صحبت ها ، زندگینامه و وصیت نامه شهدای دانش آموز را مطالعه نمایند و همواره راه آنها را ادامه و الگوی مناسب را برای خود برگزینند.

در ادامه آقای اسعدی مدیر آموزش و پرورش ضمن خیر مقدم به خانواده شهیدان فهمیده و گرامیداشت یاد و خاطره شهدای گرانقدر انقلاب اسلامی ، هفته بسیج دانش آموزی را فرصت خوبی دانست تا از حماسه سازان هشت سال دفاع مقدس و دانش آموزان شهید تجلیل شود .

وی ضمن بیان این که شهرستان میبد دارای 131 شهید دانش آموز و 15شهید فرهنگی می باشد گفت امیدوارم دانش آموزان ما رهرو راه شهیدان دانش آموز به ویژه شهیدان فهمیده باشند .

سپس مادر شهیدان فهمیده چند نکته از گفته های شهید محمدحسین فهمیده را به دانش آموزان توصیه نمودند و گفتند: وصیت محمدحسین به دختران این بودکه حجاب خود را با لباس اسلامی  حفظ کنند ، همچنین می گفتند اگر دختری چادر به سرنکند تیری است که به قلب من می خورد .

وی  همچنین گفت اگر می خواهید راه شهدا را  ادامه دهید فقط دین و اسلام خود را حفظ کنید ، به حرف های پدر و مادر و معلم خود گوش فرا دهید ، قرآن و زیارت عاشورا را فراموش نکنید ، پیرو راه شهیدان باشید چون آنها به خاطر این که ما در آسایش باشیم به جبهه رفتند و در مقابل دشمن جنگیدند .

گفتنی است مراسمی نیز بعد از نماز ظهر و عصر در نمازخانه مدیریت آموزش و پرورش میبد در جمع کارکنان اداری با حضور سرکارخانم فهمیده برگزار گردید .