ساخت مدرسه ای در میبد توسط مادر شهید «خلیل کارگر»

ساخت مدرسه ای در میبد توسط مادر شهید «خلیل کارگر»


عشق به ایثار و وطن در خانواده شهید «خلیل کارگر» همچنان ادامه دارد و پس از سرباختن فرزند در راه وطن، حالا مادر شهید در سنگر دوم یعنی مدرسه سازی راه پسر شهیدش را ادامه می دهد.

حاج ربابه مداحی، مادر شهید «خلیل کارگر» که از اوایل زندگی تاکنون دست به خیر بوده، اکنون نیز برای ساخت مدرسه ای با نام فرزند شهیدش تمام دارایی را در طبق اخلاص گذاشته و پای کار آمده است.

این مادر شهید که اکنون روزگار سالمندی را با درد و رنج می گذراند، بدون هیچ پشتوانه مالی یا ارثیه ای، از درآمد روزمره زندگی اش به نیازمندان کمک کرده، برای ساخت و سازهای اماکن عمومی پیش قدم شده و با دستان مهربان خود برای نوعروسان جهیزیه تهیه کرده است. اکنون که این مادر مهربان در سن ۸۴ سالگی حتی به سختی راه می رود، با کمک مسئولین آموزش و پرورش، از محل کمک های بنیاد شهید، مدرسه ۹ کلاسه ای را در شهرستان میبد بنا نهاده که امید است تا مهر سال جاری به بهره برداری برسد.

نکته قابل توجه در ساخت مدرسه شهید«خلیل کارگر»،  همدلی و همراهی مسئولین و مدیران آموزش و پرورش شهرستان میبد است که در تمام مراحل کار بدون هیچ چشمداشتی دست یاری دراز کرده و همواره کمک حال بنیانگذار اصلی مدرسه بودند.

صمیمیت و پاک نهادی این مادر شهید باعث شده تا مدیرومعاونین و کادر آموزشگاه نیز بدون هیچ چشمداشتی و حتی در ظهر داغ تابستان بر سر محل ساخت این مدرسه حاضر شوند و همچون یک کارگر ساختمانی در پیشبرد کار کمک کنند.

ساخت این مدرسه از اواسط آبان ماه ۱۳۹۶ آغاز شده و تاکنون بیش از ۸۰% پیشرفت کاری داشته است. این مدرسه نه کلاسه در مساحت تقریبی ۱۶۰۰ متر مربع و زیربنای ۱۳۱۶ متر مربع در دو طبقه در منطقه شهیدیه میبد برای دانش آموزان دوره دوم ابتدایی در حال ساخت است.

هزینه تقریبی ساخت این مدرسه ۲ میلیارد تومان برآورد شده که قسمتی از این هزینه را مادر این شهید و بقیه هزینه نیز از خیرین جزیی محلی و قسمتی هم از اعتبارات نوسازی استان تامین شده و انشاالله خواهد شد.

در ساخت این مدرسه اکثریت پرسنل مدرسه مشارکت چشم گیری داشته اند تا حدی که این نوع مشارکت جهادی برای افرادی که در جریان ساخت این پروژه بوده اند غیر قابل تصور بوده است.

بانیان این کار خیر امیدوارند آموزشگاه برای مهر ۱۳۹۷ مقارن با روز تولد مادر این شهید بزرگوار آماده بهره برداری باشد.

لازم به ذکر است قنبرکارگر مدیر آموزشگاه، عباس عابدنیا، علی عابدنیا، محمد جواد بیک پور،  محسن کارگرزاده، علی اصغر شیخی، محمد جواد کارگر از جمله همکارانی هستند که در ساخت این آموزشگاه مشارکت داشته اند.

روابط عمومی مدیریت آموزش و پرورش شهرستان میبد

آدرس کوتاه :