آرشیو خبرها
آرشیو خبرها

شهرستان میبد در همه زمینه های کمی ، کیفی و آموزشی پیشگام در استان یزد است

شهرستان میبد در همه زمینه های کمی ، کیفی و آموزشی پیشگام در استان یزد است


مدیرکل آموزش و پرورش استان در نشست شورای آموزش و پرورش میبد ؛
یازدهمین نشست شورای آموزش و پرورش با حضور آیت ا... اعرافی امام جمعه میبد ، شیرزاد مدیرکل آموزش و پرورش استان، دکتر عارفی مدیرکل نوسازی مدارس استان ، خواجه رضایی مدیرعامل مجمع خیرین مدرسه ساز استان، فرماندار ، شهردار و جمعی دیگر از مسئولین استان و شهرستان در سالن اجتماعات مدیریت آموزش و پرورش شهرستان میبد برگزار شد.

به گزارش روابط عمومی مدیریت آموزش و پرورش شهرستان میبد ، احمد شیرزاد در جلسه شورای آموزش پرورش شهرستان میبد که با حضور آیت الله اعرافی برگزار شد، اظهار داشت: سی درصد فضاهای آموزش پرورشی ما استاندارد لازم را ندارد و در مقابل حوادثی چون زلزله و حتی بارندگی شدید آسیب پذیرند.

مدیرکل آموزش پرورش استان یزد با بیان این نکته که شورای شهرستان میبد به عنوان شورای برتر استان یزد انتخاب شده، عنوان کرد: شهرستان میبد از لحاظ آموزشی، کنکور، معدل دیپلم و از لحاظ خیری، بسیار شرایط ایده آل و خاصی را دارد، که همه اینها با هم دلی به دست آمده که در راس این حرکت، آیت الله اعرافی هستند.

وی ادامه داد: هر چند شورای آموزش پرورش میبد بسیار درخشان عمل می کند اما شوراهای آموزش پرورش در کشور نیاز به اصلاح و مرمت دارند، به عنوان مثال برخی از دستگاه ها برای همکاری با این نهاد نامشان قید شده ولی مکلف نشده اند و مانند مسکن و شهرسازی که مرتبا با آن سر و کار داریم در جلسات حضور ندارند.

احمد شیرزاد با اشاره به برخی از مشکلات پیش روی آموزش پرورش مانند تعامل با بنیاد برکت، از آیت الله اعرافی درخواست کرد، مشکلات را در سطح کشور پیگیری و زمینه رفع آنها را مهیا کنند.

در ادامه نماینده معلمین طرح بسته های حمایتی مشکلات متعدد همکاران خود را مطرح نمودند.

آقای " نوری " در این مورد اظهار داشت : معلمین طرح بسته های حمایتی که در میبد 60 نفر و در استان تعدادشان قریب به 800 نفر می رسد متاسفانه از فروردین امسال تا کنون هیچ گونه حقوقی دریافت نکرده اند و این عزیزان با مشکلات زیادی روبرو هستند.

شیرزاد مدیرکل آموزش و پرورش استان با بیان اینکه از 4 سال پیش به جهت کمبود شدید نیروی انسانی طرح بسته های حمایتی که الان به طرح خرید خدمات آموزشی معروف می باشد در کشور مطرح شد و آموزش و پرورش هم راهی غیر از این نداشت و این عزیزان به کار گرفته شدند.

شیرزاد در ادامه افزود: ما پیگیر امور این عزیزان هستیم و معتقدیم که باید حداقل تسهیلات از قبیل تأمین شغلی و پرداخت به موقع حقوقشان و همچنین بیمه تمام وقت برای آنها برقرار شود.

مدیرکل آموزش و پرورش استان این مژده را به معلمین طرح خرید خدمات آموزشی داد که انشاا... تا چند روز آینده کلیه مطالبات این عزیزان پرداخت خواهد شد.

آقای شیرزاد با بیان اینکه این یک مشکل کشوری می باشد از آیت ا... اعرافی خواستار پیگیری امور این عزیزان در جلسات کشوری شدند.

امام جمعه میبد: همه باید سربازی باشند تا نهادهای علم و فرهنگ در کشور حرف اول را بزنند

آیت الله اعرافی نیز در پایان این جلسه گفت: شورای اموزش پرورش میبد بر کار برنامه ریزی شده و کارشناسی شده تاکید داشته و با این دیدگاه فعالیت موثری را ادامه می دهد.

وی افزود: شوراهای آموزش‌پرورش کشور نیز باید دستور جلسه دقیق و دبیرخانه پیگیر داشته باشند و با نگاه بلندنظرانه و راهبردی به فعالیت مستمر بپردازند.

امام جمعه میبد با اشاره به داشتن طرح و برنامه در اکثر قلمروهای آموزشی و پرورشی در شورای آموزش پرورش میبد، عنوان کرد: بنیاد همه رشد و تعالی کشور در آموزش پرورش است و اگر این محور درست شود همه مشکلات در کشور حل می شود.

وی با بیان این نکته که تلاش خودم و توصیه ام به مسئولین این است که نگاهشان به آموزش پرورش متفاوت باشد، تصریح کرد: همه خیرین و مسئولین باید سربازی باشند برای اینکه نهادهای علم و فرهنگ برای کشور حرف اول را بزنند که یکی از مهمترین اضلاعش آموزش پرورش است.

آیت الله اعرافی تاکید کرد: طبق تحقیقات ما از سال ۱۳۹۴ تا سال ۱۴۰۴ و در هر سال باید ده آموزشگاه در میبد ساخته شود که به برنامه دو شیفت در مراکز آموزشی برخورد نکنیم، و ناباورانه دیده ایم که تا کنون نیز با تلاش آقای موحدی‌فرد و دیگر مسئولین این موضوع محقق شده است.

وی استانداردسازی مراکر آموزشی را نیز از مسائل مهم دانست و خاطرنشان کرد: امروز باید طرح "هر واحد صنعتی یک پروژه آموزشی" جدی گرفته شود و از طرف دیگر نیز با کمک خیرین و همچنین کمک گرفتن از وجوهات مردمی این مسیر ساخت و استانداردسازی ادامه یابد.

رئیس جامعه المصطفی با اشاره به این موضوع که مدارس ما باید جایگاه نشاط و شادی بچه ها را نیز فراهم کنند، افزود: باید کمک های خیری از محور سخت افزاری به نرم افزاری نیز سوق داده شود و حتی مدارس باید دارای محیطی باشند که در هنگام تعطیلی، خدمات چند منظوره تفریحی را برای مردم اطراف آن فراهم کنند.

آیت الله اعرافی در انتها با بیان این نکته که باید استعدادها و نخبگان شهر را دریابیم، ابراز امیدواری کرد: امیدواریم به سمتی حرکت کنیم که معلمین و مربیان ما هیچ دغدغه ای جز رشد و تعالی دانش آموزان نداشته باشند.

در حاشیه این جلسه نیز ازمدیرکل آموزش و پرورش استان، مدیرآموزش پرورش میبد، شهرادر و مدیرعامل شرکت های صنعتی میبد تقدیر به عمل آمد.

روابط عمومی مدیریت آموزش و پرورش شهرستان میبد

آدرس کوتاه :