آرشیو خبرها
آرشیو خبرها

شورای آموزش و پرورش شهرستان میبد برگزار شد

شورای آموزش و پرورش شهرستان میبد برگزار شد


مدیر آموزش و پرورش میبد : براساس شاخص های ارزیابی اعلام شده از سوی اداره کل آموزش و پرورش استان شورای آموزش و پرورش میبد رتبه اول در بین مناطق استان را به خود اختصاص داد.

به گزارش روابط عمومی مدیریت آموزش و پرورش شهرستان میبد، دویست و هفتادمین جلسه شورای آموزش و پرورش با حضور آیت ا... اعرافی ، فرماندار ، شهردار ، مدیرکل کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان استان ، مدیر کل آموزش فنی و حرفه ای استان و اعضای شورا و مدعوین در بیت آیت ا... اعرافی برگزار شد.

محسن موحدی فرد مدیر آموزش و پرورش میبد در جمع اعضای شورای آموزش و پرورش این شهرستان، از کسب رتبه اول شورای آموزش و پرورش شهرستان میبد در بین شورا‌های ادارات آموزش و پرورش استان یزد خبر داد.

در ابتدای جلسه مدیرکل کانون های پرورش فکری کودکان و نوجوانان استان گزارشی از فعالیت های کانون های استان ارائه نمود و در ادامه سرکار خانم یزدی و قاسمی مدیران مراکز 1 و 2 کانون میبد گزارش مختصری از برنامه های اجرایی کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان میبد ارائه دادند.

طرح اثربخشی مددکاری اجتماعی گروهی برای دختران دانش آموز متأهل شهرستان میبد عنوان طرحی بود که آقای دکتر زارعی به اتفاق همسرش تدوین شده و گزارشی جامع از این طرح به اعضای شورا ارائه نمودند.

آیت ا... اعرافی در این مورد حضور یک مشاور خبره در حوزه های اسلامی و خانواده مورد تأکید قرار دادند.

در ادامه امیر سعید مصباح مدیرکل آموزش و فنی و حرفه ای استان گزارشی از برگزاری کلاس های برون اجرا که تعداد زیادی از دانش آموزان در آن حضور دارند ارائه نمودند.

آقای مصباح در بخشی از بیاناتشان گفت: یک خطای استراتژیکی کلان در کشور داشتیم و آن دانشگاه محوری و مدرک گرایی بود. باعث افتخار ما خواهد بود که بتوانیم اقدامی انجام دهیم و به عنوان الگوی ملی طرح موضوع کنیم .

ایشان خاطرنشان نمودند اگر اعضای شورای آموزش و پرورش تشخیص دهند ما آموزش در مدارس را تغییر دهیم و شهرستان میبد را به عنوان یک قطب مهارتی در صنعت کاشی و سرامیک و زیلو که حرف اول را در کشور می زند و متاسفانه ناشناخته است مطرح کنیم .

در پایان آیت ا... اعرافی ضمن عرض تسلیت به مناسبت شهادت مظلومانه سپهبد حاج قاسم سلیمانی و یاران همراهش از تلاش های مدیریت آموزش و پرورش میبد به جهت کسب رتبه اول شورای آموزش و پرورش در استان تقدیر و تشکر نمودند.

امام جمعه میبد در جمعبندی مباحث شورا نکات مهم و راهبردی بیان نمودند:

  1. در مورد آموزش های فنی و حرفه ای در سند تحول بسیار مورد توجه قرار گرفته و همچنان ما در سطح عام جامعه و آموزش و پرورش از پایین بودن سطح مهارت های فنی و حرفه ای رنج می بریم که اگر به آموزش های فنی و حرفه ای توجه بیشتر داشته باشیم بخش زیادی از مشکلات جامعه کم می شود.
  2. محور مهم دیگر مباحث مشاوره در مدارس است و متاسفانه در مدارس ما وضع چندان مطلوبی در زیرساخت ها و ارائه مشاوره نیست. امیدواریم بر اساس مصوبه ای که داشتیم ظرف مدت 2 ماه طرح رسیدن به سرانه ها و نرم های هدایت علمی و اخلاقی و شخصیتی و مشاوره تهیه شود و شهرستان میبد در این زمینه پیشگام باشد در رسیدن به آن نُرم ها و سرانه ها.
  3. محور سوم که در جلسه مطرح شد فعالیت کانون های پرورش فکری کودکان و نوجوانان است که از جایگاه مهمی برخوردار است و از نکاتی که مورد اهمیت است رشد جامع و متوازن دانش آموز و توجه به حوزه های هنر و ادبیات و مسائل فرهنگی و نرم افزاری که فراتر از آموزش های کلاسی می باشد و کانون های پرورش فکری می توانند پرچم دار نخبه پروری در حوزه کارشان باشند.

آیت ا... اعرافی در ادامه گفت : همه ادارات و دستگاهها و همچنین همه نهادهای عمومی و فرهنگی و مردمی خودشان را در برابر آموزش و پرورش و نسل نو وظیفه مند و مکلف بدانند و آموزش و پرورش اولویت اول برای همه باشد.

ایشان در این مورد توصیه نمودند که تمام ادارات و نهادها و دستگاهها جهت یاری آموزش و پرورش یک پیوست آموزش و پرورشی داشته باشد و مصوب شود که در مدت 4 یا 5 ماه تمام ادارات و نهادها با مسئولین آموزش و پرورش جلسه ای داشته باشند و مواردی که می توانند آموزش و پرورش را یاری کنند مشخص و اجرا نمایند.

تجلیل از دو قصه گوی برتر جشنواره بین المللی قصه گویی کشور توسط آیت ا... اعرافی از دیگر برنامه های این جلسه شورای آموزش و پرورش میبد بود.

روابط عمومی مدیریت آموزش و پرورش شهرستان میبد

آدرس کوتاه :