آرشیو خبرها
آرشیو خبرها

شورای آموزش و پرورش شهرستان میبد برگزار شد

شورای آموزش و پرورش شهرستان میبد برگزار شد


سومین جلسه شورای آموزش و پرورش با حضور آیت ا... اعرافی و دیگر اعضاء و مدعوین در محل مصلی آیت الله اعرافی برگزار شد.

به گزارش روابط عمومی آموزش و پرورش شهرستان میبد، " محسن موحدی فرد " مدیرآموزش و پرورش میبد ضمن عرض خوش آمد گویی به اعضا و مدعوین گزارش کاملی از اقدامات انجام گرفته در مورد مصوبات جلسه گذشته شورای آموزش و پرورش ارائه نمود.

مدیر آموزش و پرورش میبد در بخشی از گزارش خود گفت : در بحث وقف " ما تنها شهرستانی هستیم که در پرداخت وقفیات به روز هستیم " و این نتیجه وسعت نظر مسوولین اوقاف استان و شهرستان می باشد.

محسن موحدی فرد مدیر آموزش و پرورش میبد با اشاره به لایحه ۲ فوریتی مجلس ، تغییر تاریخ آزمون ورود به دانشگاه ها را سبب تضعیف روحیه دانش‌آموزان عنوان کرد.

موحدی فرد با ارائه گزارشی از موفقیت دانش‌آموزان میبد در آزمون ورود به مراکز آموزش عالی در سال‌های گذشته به نگرانی  دانش‌آموزان ، معلمان و خانواده‌های آنها در ارتباط با تغییر زمان آزمون یاد شده اشاره کرد.

وی همچنین از اداره‌ها و نهادهایی مانند شهرداری، شورای شهر ،  اوقاف و امور خیریه ، مسکن و شهرسازی خواست تا در اختصاص زمین با قیمت مناسب برای ایجاد فضای آموزشی به صورت مجتمع همراهی و همکاری کنند.

مدیرآموزش و پرورش میبد به آمادگی آموزش و پرورش برای راه‌اندازی مدارس به صورت مجازی و هم فیزیکی اشاره کرد و افزایش آمار دانش‌آموزان بی بضاعت در سال تحصیلی جدید را نیز یادآور شد.

وی گفت: در سال تحصیلی جدید شاهد فعالیت ۱۵۷ مدرسه دولتی و غیردولتی هستیم که از این تعداد ۲۱ مدرسه غیردولتی است.

در این جلسه شورا آقای کلانتری رئیس دانشگاه میبد گزارشی از اقدامات انجام شده در مورد برگزاری مطلوب کنکور سراسری سال 1399 ارائه نمودند و اظهار داشتند دانشگاه میبد آمادگی کامل جهت برگزاری کنکور را دارد.

آیت الله اعرافی امام جمعه میبد از همه خیرینی که در امر مدرسه سازی به یاری آموزش و پرورش آمدند و افتخار آفریدند تقدیر و تشکر نمودند.

امام جمعه میبد در مورد وقفیات آموزش و پرورش گفتند:

"وقفیات آموزش و پرورش و مدارس باید به صفر برسد"

آیت الله اعرافی در ادامه افزودند: امسال مدیران آموزشگاه ها و مدارس و مدیریت آموزش و پرورش باید تلاش کنند تا جایی که میسر است وقفیات مدارس را به صفر برسانند و ما هم در این مورد کمک خواهیم کرد.

امام جمعه میبد با بیان اینکه پرداخت بدهی های مدارس و آموزش و پرورش و ادای همه دیون، وظیفه شرعی است افزود: این امر باید به کل ادارات ابلاغ شود تا درسالهای آینده انجام گیرد چرا که درآن هم خیر و برکت هست و هم در مصارف خوب هزینه می شود .

عضو شورای عالی انقلاب فرهنگی درادامه با تقدیر از تلاش آموزش و پرورش در جلوگیری از افت تحصیلی دانش آموزان درشرایط کرونا گفت: دستگاه آموزش و پرورش برای سال آینده هم باید آماده باشد تا درصورتی که  شرایط ادامه پیدا کرد هیچ افتی را درمسائل علمی ، اخلاقی و تربیتی دانش آموزان نداشته باشیم.

مدیرحوزه های علمیه کشور سپس بر منابع پایدار در آموزش و پرورش تاکید کرد و افزود: باید تلاش شود تا در شرکت های بزرگ ،آموزش و پرورش ، مراکز علمی و حوزه سهم داشته باشند تا با این منابع مستمر و صندوق حمایت از دانش آموزان نیازمند برنامه ها به خوبی پیش برود .

آیت الله اعرافی بر پیوست یاری رسانی بر آموزش و پرورش از سوی کلیه ادارات هم تاکید کرد و گفت: طرح هرسال ده مدرسه امسال سرعت بیشتری یافته است و اگر از سال 99 این طرح به 20مدرسه درسال افزایش یابد با کوتاه کردن مدت تحقق 100 مدرسه می توان برنامه های دیگری را هم تحقق بخشید .

ارتقاء زیرساخت های فضای مجازی درشهر،اداری و خدماتی،پی گیری طرح نیازهای آموزش و پرورش به زمین ،پیگیری مصوبات بنیاد برکت در میبد و بررسی مسائل آموزش و پرورش ازسوی فرمانداری،شورا و شهرداری و دفتر امام جمعه و توجه ویژه به دانش آموزان نیازمند درطرح کمک های مومنانه درمحرم از سوی اداره تبلیغات، سپاه و فرمانداری ازدیگر مباحث آیت الله اعرافی دراین نشست بود.

حسین فلاح فرماندار میبد هم با قدردانی از همکاری خیران و پیگیری مسئولان آموزش و پرورش در ارتباط با مدرسه‌سازی گفت: با تعریف برنامه‌های هدفمند و چشم اندازهای چند ساله می‌توان بسیاری از اقدامات را با همکاری بخش دولتی و خصوصی پیش برد.

در پایان این نشست از جمعی از خیران مدرسه‌ساز تجلیل بعمل آمد.

روابط عمومی مدیریت آموزش و پرورش شهرستان میبد

 
 

 

 

آدرس کوتاه :