آرشیو خبرها
آرشیو خبرها

شورای آموزش و پرورش میبد برگزار شد

شورای آموزش و پرورش میبد برگزار شد


آیت الله اعرافی: مدیران جدید با آگاهی و مهارتهای لازم وارد مدارس شوند.

به گزارش روابط عمومی مدیریت آموزش و پرورش شهرستان میبد، آیت الله اعرافی امام جمعه میبد درجلسه شورای آموزش و پرورش این شهرستان با اشاره به مشکلات نظام تعلیم و تربیت در دوره ابتدایی گفت: این دوره باید ازطریق پروژه تحقیقاتی برای ارتقای رشد اجتماعی و اخلاقی و شخصیتی و دور ماندن از آسیب‌ها مورد توجه قرار گیرد.

امام جمعه میبد با بیان اینکه آسیب‌های نظام تعلیم و تربیت مشکلاتی را برای خانواده ها به وجود می‌آورد تاکید کرد : خیرین و مسئولین مثل همیشه حمایت و همکاری با نظام و تعلیم و تربیت در آموزش و پرورش را درصدر اولویت خود قرار دهند .

عضو شورای عالی انقلاب فرهنگی با تاکید بر بازنگری  همه مصوبه های شورای آموزش و پرورش گفت : تاکنون از میان مصوبات شورای آموزش و پرورش 40 محور اصلی استخراج شده است که باید مکتوب و نیازسنجی شود .

آیت الله اعرافی آماده‌سازی و برگزاری دوره‌های آموزشی برای نسل جدید مدیران را یکی دیگر از اولویت ها خواند و تصریح کرد : مدیران جدید با همت بلند ، آگاهی و مهارت های لازم باید وارد عرصه مدیریت در آموزش و پرورش و مدارس  شوند .

مدیرحوزه های علمیه کشور با تاکید بر پرداخت به موقع بهای موقوفات از سوی آموزش و پرورش هم گفت : آموزش و پرورش با برآورد و تعیین بهای موقوفات و پرداخت به موقع و اولویت قرار دادن موقوفه‌ها برای ساخت مدرسه و کلاس‌های درس توجه کند.

آیت الله اعرافی خاطرنشان کرد: اصول معماری ایرانی و اسلامی در فضاهای آموزشی هم باید از سوی مهندسین و خیرین مورد  توجه باشد.

حسین فلاح فرماندار میبد هم افزایش سرانه فضاهای آموزشی و  تامین تجهیزات  را مهم خواند و گفت : همچنان به بازسازی مدارس و کمک و حمایت از آموزش و پرورش به کمک خیرین نیاز داریم .

میرمحمدی نماینده مردم میبد و تفت درمجلس شورای اسلامی هم ایجاد صندوق ذخیره برای کمک به دانش آموزان نیازمند و متوقف کردن جدا سازی دانش آموزان و سوق دادن  تعدادی از آنها به سمت مدارس خاص مانند شاهد و نمونه و استعدادهای درخشان را خواستار شد.

میرمحمدی سنگینی کتاب های درسی دوره اول ابتدایی را از دیگر  مشکلات آموزشی در این دوره یاد کرد .

میرمحمدی همچنین احداث دبیرستان ویژه دانش آموزان دختر ازدواج کرده را یکی از درخواست های مدیران مدارس دراین جلسه مطرح کرد .

محمدرضا کارگر رییس آموزش و پرورش میبد نیز با ارائه گزارشی جامع از برنامه های هفته بزرگداشت مقام معلم ، ارتباط  تلفنی با 20 فرزند شهید معلم شاغل در آموزش و پرورش ، عیادت از معلمان بیمار ، دیدار با معلمین موفق و تأثیرگذار، پرداخت بهای موقوفات و پیگیری ساخت 2 مدرسه در بفروئیه را از برنامه های آموزش و پرورش برشمرد.

 

آدرس کوتاه :