آرشیو خبرها
آرشیو خبرها

فضای مجازی تجربه جدیدی در آموزش و پرورش بود

فضای مجازی تجربه جدیدی در آموزش و پرورش بود


آیت الله اعرافی؛
آیت الله اعرافی امام جمعه میبد درجلسه شورای آموزش و پرورش این شهرستان فضای مجازی را فرصت و تجریه جدیدی در آموزش و پرورش و ادارات کشور خواند و تصریح کرد:وزارت ارتباطات باید زیرساخت های شبکه ملی و توسعه فضای مجازی را درکشور تقویت کند .

مدیرحوزه های علمیه کشور  با تاکید بر به حداقل رساندن مراجعات حضوری درادارات ،دولت الکترونیک و شهر هوشمند را یکی از اولویت های سال 99 خواند و گفت:همه ادارات باید به سمت فعالیت های دیجیتال ، الکترونیک و مجازی حرکت کنند .

عضو شورای عالی انقلاب فرهنگی افزود:ازتمام حوزه های قضایی ،امنیتی و اداری به ویژه آموزش و پرورش ،حوزه ها و دانشگاهها انتظار می رود فراتر از چیزی که درکشور وجود دارد در اشاعه این حرکت شتاب کنند و زمینه پیشرفت های علمی ،اخلاقی و معنوی را به وجود بیاورند .

وی سپس با اشاره به کمبود فضای آموزشی در میبد گفت:با وجود احداث بیش از 50 آموزشگاه درسطح شهرستان میبد درسال گذشته اما همچنان شهرستان میبد به یکصد فضای آموزشی جدید و نوسازی نیازدارد .

آیت الله اعرافی افزود: همه نقاط شهر به مدرسه نیاز دارد و باید درمناطق روستایی ،درحال توسعه و شهرک ها،فضای آموزشی مورد توجه و پیش بینی قرارگیرد .

وی با اشاره به کمبود های آموزش و پرورش در حوزه مشاوره‌های تحصیلی و اخلاقی اظهار داشت: باید دوره هایی گذاشته شود تا معلمان و مدیران در حوزه مشورت و مشاوره دانش افزایی شوند و بخشی از نیازهای آموزش و پرورش در این حوزه به دست آنها رفع شود.

 آیت الله اعرافی گفت: در حوزه علمیه نیز تلاش کرده‌ایم تا جمعی از خواهران و برادران در محور مشاوره تحصیلی آموزش ببینند و مخصوصاً در حوزه خواهران در سطح ۴ از سال آینده رشته مشاوره فعال می شود.

 وی افزود: از دیگر مسائل مهم ضرورت نگارش پیوست فرهنگی آموزش و پرورش برای همه ادارات و ارگانهای شهرستان است و همه ادارات و ارگانها باید با نگاهی مثبت و فعال به آموزش و پرورش کمک و مساعدت کنند.

مدیرحوزه های علمیه کشور درابتدا از همه کسانی که دربحران کرونا تلاش کردند به ویژه آنهایی که بعنوان پرستار و کادربهداشت و درمان درخط مقدم بودند و عزیزان خیر،صنعت گران و اصناف که درجبهه مردمی همراه جریان برای مقابله با این بلای کمک کردند قدردانی کرد .

وی همچنین ازفرماندار،ادارات و دستگاههایی که از فرصت کرونا برای ورود درفضای مجازی ،باعث کاهش مراجعات و تسهیل و بهره گیری از فضای مجازی  برای پیشبرد کار ها اقدام کردند تشکر کرد.

مدیرکل نوسازی اداره کل آموزش و پرورش استان هم در این جلسه شهرستان میبد را در خیری و ساخت مدارس پیشگام خواند و گفت:تکمیل پروژه های نیمه تمام از اولویت های ماست .

ذاکرافزود:20 پروژه ازسال 98 درشهرستان میبد درحال احداث است که امسال هم توافق نامه احداث شش پروژه جدید خیری را دردست داریم .

وی تصریح کرد:اداره کل نوسازی مدارس استان تامین اعتبارات تکمیل پروژه های نیمه تمام را اولویت خود می داند و دراین زمینه شهرستان میبد را کمک خواهد کرد .

تشریح برگزاری مسابقات قرآنی،فرهنگی و هنری و ورزش ازسوی شفاعی معاون پرورشی آموزش و پرورش میبد و تامین مالی جوایز دانش آموزان برتر و ارائه نظرات و پیشنهادات مدیران درخصوص دشواری های آموزش و پرورش در شرایط کرونا از دیگر مباحثی بود که دراین جلسه به آن پرداخته شد .

روابط عمومی مدیریت آموزش و پرورش شهرستان میبد

آدرس کوتاه :