آرشیو خبرها
آرشیو خبرها

مانور زلزله و ایمنی در شهرستان میبد برگزار شد+ تصاویر

مانور زلزله و ایمنی در شهرستان میبد برگزار شد+ تصاویر


همزمان با سراسر کشور؛
همزمان با سراسر کشور مانور زلزله و ایمنی دانش آموزان در آموزشگاه شاهد امام جعفر صادق (ع) میبد برگزار شد.

مانور ایمنی برابر زلزله با شعار ' مدرسه ایمن،جامعه تاب آور' صبح امروز همزمان با سراسر کشور با حضور مسئولین استانی و محلی شهرستان میبد در آموزشگاه شاهد امام جعفر صادق (ع) برگزار شد.

در این مانور، دانش آموزان با پخش آژیر نخست به تمرین پناه گیری در مکان های مناسب در هنگام وقوع زلزله فرضی پرداختند.

دانش آموزان با به صدا درآمدن آژیر دوم تمرین تخلیه و ترک اضطراری کلاس و ساختمان مدرسه و تجمع در حیاط مدرسه را انجام دادند وبا آژیر سوم عملیات امداد ونجات آغاز شد. در ادامه دانش آموزان با مشارکت اکیپ‌های امدادی، بهداشتی و امنیتی مانور زلزله را اجرا کردند.

این مانور هرساله به منظور آموزش و آمادگی دانش آموزان در واکنش به زلزله و کاهش خسارت پذیری در هنگام بروز بلایای طبیعی برگزار می شود.

فرماندار میبد درحاشیه این مانورگفت:باید همیشه آمادگی داشته باشیم که درشرایط سخت و وقوع زلزله بتوانیم تصمیمات خوب بگیریم واقدامات خوب انجام دهیم.
حسین فلاح با بیان اینکه کشورما روی کمربند زلزله خیز قرار دارد افزود:لازم است دانش آموزان آموزش های لازم را در زمینه رهایی از زلزله فرا بگیرند.
فلاح از عملکرد دانش آموزان در به نمایش گذاشتن توان خود درمانور زلزله قدردانی کرد و گفت :امیدواریم هیچ وقت زلزله اتفاق نیافتد اما درصورت رخ داد حوادث طبیعی باید همیشه آماده باشیم .
کارشناس ناظر شهرستانهای اداره کل مدیریت بحران استان هم در حاشیه این مانور گفت :بهترین راهکار برای مقابله با خطرات زلزله آموزش ویادگیری است.
قاسم صادقیان افزود:استان یزد جز استانهای زلزله خیز است و درطول سال ،بارها شاهد زلزله درشهرستان های بهاباد و ابرکوه هستیم هرچند این زلزله ها کمتر از 3 ریشتر اتفاق می افتد اما باید تمهیدات لازم را برای این حادثه طبیعی در استان داشته باشیم .
صادقیان گفت:سال گذشته طرح آموزشی را در استان درباره مقابله با زلزله پیاده کردیم که این طرح جزء طرح های پایلوت کشوری بود و مشارکت مردم دراین طرح فوق العاده خوب بود .

کمال بنا رئیس جمعیت هلال احمر میبد در رابطه با برگزاری این مانور اظهار داشت: مانورها باعث افزایش آمادگی همه نیروها به‌ویژه مردم برای مقابله با حوادث غیرمترقبه و بحرانی می شود.

وی افزود: وقوع زلزله و حوادث طبیعی و غیرطبیعی زنگ خطری برای همگان است تا همواره آمادگی خود را حفظ کنند.           

"بنا"  بر خود امدادی و دیگر امدادی تأکید کرد و گفت: آموزش امداد و انجام کمک های اولیه و چگونگی کاهش تلفات و خطرات لازم است که در این زمینه نهادهای امدادی و بهداشتی مسئولیت دارند.

رئیس جمعیت هلال احمر میبد ادامه داد: هرکس در هر مسئولیتی باید نسبت به حوادث پیرامونی حساسیت داشته باشد و شرایط مقابله را آماده کنند.

مانور امروز زلزله و ایمنی در مدارس با همکاری هلال احمر، اورژانس 115، آموزش و پرورش، ستاد مدیریت بحران، نیروی انتظامی و سپاه ناحیه میبد برگزار شد.

روابط عمومی مدیریت آموزش و پرورش شهرستان میبد

آدرس کوتاه :