آرشیو خبرها
آرشیو خبرها

مدارس زودتر از زمان اعلام شده تعطیل نمی‌شوند

مدارس زودتر از زمان اعلام شده تعطیل نمی‌شوند


مسئول روابط عمومی اداره کل آموزش ‌و پرورش استان یزد با بیان اینکه هیچ کس حق تعطیل کردن مدارس را زودتر از زمان اعلام شده ندارد گفت: هر گونه تخلفی توسط هیئت رسیدگی به تخلفات در آموزش و پرورش استان یزد پیگیری می‌شود.

به گزارش تسنیم؛ در سال‌های اخیر با توجه به مقارن شدن ایام ماه مبارک رمضان با زمان برگزاری کلاس‌های درسی و امتحانات دانش آموزان شایعاتی در ارتباط با تعطیلی‌های مدارس به گوش می‌رسد.

با توجه به گسترده تر شدن فضای مجازی روز به روز بر این شایعات دامن زده می‌شود به نوعی که در برخی از شایعات مطرح شده، زمان تعطیلی مدارس را 26 اردیبهشت ماه، در برخی دیگر دوم و سیزدهم خرداد ماه بیان می‌کنند.

برای پیگیری صحت و سقم این مطالب بیان شده، مسئله را از روابط عمومی اداره کل آموزش و پرورش استان یزد جویا شدیم که ایشان با طرح سؤال از معاونت‌های مختلف، تاریخ دقیق تعطیلی و برگزاری آزمون مدارس استان یزد را اعلام کردند.

محسن گلستانی فر مسئول روابط عمومی اداره کل آموزش ‌و پرورش استان یزد در گفت‌وگو با خبرنگار خبرگزاری تسنیم از یزد، با اشاره به اینکه والدین دانش آموزان به شایعات اعلام شده در فضای مجازی و مدارس هیچ توجهی نکنند اظهار داشت: تا زمانی که مدیران مدرسه نسبت به برگزاری امتحانات و یا تعطیلی‌های دانش آموزان مطلبی را اعلام نکردند، مدارس تا زمان مقرر دایر است و دانش آموزان و معلمان حق تعطیل کردن آن را ندارد.

وی با بیان اینکه کلاس‌های درس دوره متوسط در استان یزد تا تاریخ 29 اردیبهشت ماه دایر است گفت: 30 اردیبهشت ماه مدارس تعطیل و روز 31 اردیبهشت اولین امتحان دوره متوسطه در استان یزد آغاز می‌شود.

گلستانی فرد افزود: مدارس مقطع ابتدایی در استان یزد تا تاریخ 13 خرداد ماه طبق دستور وزارت خانه باید دایر باشد و هیچ کس حق تعطیل کردن مدارس را زودتر از زمان اعلام شده ندارد.

مسئول روابط عمومی اداره کل آموزش ‌و پرورش استان یزد با اشاره به اینکه هیئت رسیدگی به تخلفات در اداره کل آموزش و پرورش فعالیت دارد خاطرنشان کرد: این هیئت هرگونه شکایت و تخلفی را در مدارس رسیدگی می‌کنند و اگر شخصی از فرهنگیان با اجازه خود در مدرسه حضور پیدا نکرد به این هیئت فراخوانده می‌شود و نسبت به تخلف شخص رسیدگی و طبق قوانین، با شخص متخلف برخورد می‌شود.

آدرس کوتاه :