آرشیو خبرها
آرشیو خبرها

مراسم جشن تجلیل از دانش آموزان و دانشجویان نخبه میبد

مراسم جشن تجلیل از دانش آموزان و دانشجویان نخبه میبد


مراسم جشن تجلیل دانش آموزان و دانشجویان نخبه میبد با حضور معلمان و مدیران ، پروفسور محمد علی کریم زاده ، صاحبان صنایع ، مسئولان آموزش و پرورش و بنیاد نخبگان استان و شهرستان ، شهردار و اعضای شورای اسلامی شهر و با دعوت از ناصر باقری مقدم قائم مقام بنیاد ملی نخبگان برگزار شد.

به گزارش روابط عمومی مدیریت آموزش و پرورش میبد؛ جشن تجلیل از برترین‌های علمی ،فرهنگی و هنری ،قرآن و عترت ۴ سال اخیر که با قرائت پیام آیت الله اعرافی مدیر حوزه‌های علمیه کشور همراه بود، پیام صادر شده جایگاه آموزش و پرورش را جایگاهی در صدر معرفی کرده‌است که باید قدر ببیند و در اولویت راهبردی همه دستگاه‌ها ، مسئولان خانواده ها ، مردم و خیرین قرار گیرد و با نگاه جامع و راهبردی به تربیت نسلی صالح بپردازد و با تکیه بر مبانی اسلام عزیز و انقلاب اسلامی و سند تحول و با نگاه به نیازهای امروز و آینده کشور به تربیت جامع و متوازن برخیزد.

در ادامه این پیام آمده است :
وظیفه همگان حمایت و پشتیبانی و همکاری با این نهاد است و البته این دستگاه از هر گونه هم اندیشی و نقد و پیشنهاد استقبال خواهد نمود.
دانش آموزان عزیزی که در آزمون ها سربلند بیرون آمده‌اند به ویژه آنها که از نعمت الهی برتری در استعداد و توانایی و نخبگی برخوردارند وظایف و رسالت‌های سنگین تری در پیشرفت علمی و اخلاقی و آمادگی خدمت به مردم شریف و میهن عزیز و آرمانهای انقلاب اسلامی و شهدای گرانقدر و امام شهیدان دارند.

ناصر باقری مقدم،قائم مقام بنیاد ملی نخبگان در این مراسم گفت: در تاریخ بنیاد ملی نخبگان بزرگانی که در کشور با استفاده از استعداد ذاتی و تلاش موفق شدند در عرصه علمی ، فنی ، صنعت ، کارآفرینی و مدیریت  منشاء اثرات مثبت در کشور شوند به عنوان نخبه شناسایی می شوند.
وی با اعلام خوشحالی از وجود مستعدین برتر در مراسم از سوی بنیاد ملی نخبگان اعلام آمادگی برای هزینه کردن از تمام ظرفیت‌های این بنیاد برای شکوفایی و متبلور شدن این استعدادها و توانمند سازی آنها کرد.
جواد فیاضی، رئیس شورای اسلامی شهر میبد در ادامه مراسم، افزود:
میبد از قدیم الایام دارای فرهیختگان و افراد نخبه در حوزه‌های معماری ، نساجی ، تولید ، صنعت و علم و دانش بوده‌است و همچنین افرادی مشهور و به نام از جمله آیت الله حائری موسس حوزه علمیه قم ، آیت الله حاج شیخ ابراهیم اعرافی ، قاضی میرحسین و هم‌اکنون آیت الله علیرضا  اعرافی از نخبگان شهر و نمونه های بارزی از نخبه پروری شهر میبد هستند.
پروفسور کریم زاده نیز طی سخنانی گفت: دانشجویانی که در این جا حضور دارند شروع کار آنها است و باید با «یا علی مدد گفتن» موقعیت خود را جدی بگیرند و سخت استفاده کنند.
وی خطاب به معلمان گفت: این معلمان عزیز شما جبر و مثلثات و هندسه یاد می‌دهید شما با منش و رفتار ، پوشش ، اخلاق و نگاه و تبسم ، اخم و کلام خود مهمترین کتابی هستید که زندگی کردن را به دانش آموزان یاد می‌دهید.

مدیر آموزش و آموزش و پرورش میبد در مراسم تجلیل از دانش آموزان و دانشجویان نخبه میبدی اظهار کرد : سال گذشته برای بیش از بیست و چندمین بار آموزش و پرورش میبد افتخار کسب مقام اول کنکور استان و کشور با اختلاف هفت درصد بهتر از دومین شهر را در هر سه رشته علوم انسانی ، ریاضی فیزیک  و تجربی را به دست آورد.

محمد رضا کارگر متوسط آزمون کشوری کنکور را ۱۱٫۲۹ درصد ، استان یزد را ۱۸٫۲۵ درصد و سمنان ۱۶٫۴۰ درصد را بیان کرد و گفت: میبد با افتخار ۲۶٫۱۱ درصد و شهر بعدی ۱۹٫۸۳ درصد را کسب کرده‌است که رتبه میبد با اختلاف هفت درصد واقعا ستودنی است.

وی تصریح کرد: همه این موفقیت‌ها با تلاش خوب دانش آموزان ، همکاران و مسئولان شهرستان ، روسای سابق و فعلی شورای آموزش و پرورش و با محوریت آیت الله اعرافی امام جمعه میبد به دست آمده‌است.
مدیر آموزش و پرورش یادآور شد: به دلیل شیوع کرونا برگزاری جشن کنکور به مدت چهار سال برگزار نشد و اکنون با همکاری شهرداری و بنیاد نخبگان مجموع برگزیدگان چهار سال گذشته تجلیل می‌شوند.

وی مجموع سه نفر اول تا سوم کنکور سراسری چهار سال گذشته هر سه رشته تجربی ، ریاضی و علوم انسانی ، هشت نفر از دانش آموزان کسب کننده مقام در المپیاد کشوری و ۱۰ نفر از برگزیدگان مسابقات کشوری فرهنگی و هنری را به عنوان ۵۵ نفر نخبه شهرستان میبد برشمرد که در مراسم جشن برگزار شده از آنها تجلیل شد.

آدرس کوتاه :