آرشیو خبرها
آرشیو خبرها

موفقیت آموزش‌وپرورش در گرو نگاه راهبردی و آینده‌نگر است/ تأکید بر استفاده آموزش‌وپرورش از موقوفات

موفقیت آموزش‌وپرورش در گرو نگاه راهبردی و آینده‌نگر است/ تأکید بر استفاده آموزش‌وپرورش از موقوفات


آیت‌الله اعرافی در شورای آموزش‌وپرورش میبد:
امام جمعه میبد ضمن تقدیر از دست‌اندرکاران مجموعه آموزش‌وپرورش میبد بخاطر کسب توفیقات در بخش‌های گوناگون گفت: موفقیت آموزش‌وپرورش در گرو نگاه راهبردی، آینده‌نگر و همچنین پرورش شخصیت دانش‌آموز در همه ابعاد تعلیم و تربیت می‌باشد.

به گزارش خبرنگار نارین، آیت‌الله علیرضا اعرافی در نشست شورای آموزش‌وپرورش میبد که صبح امروز در محل فرمانداری این شهرستان برگزار شد، ضمن تقدیر از دست‌اندرکاران مجموعه آموزش‌وپرورش میبد بخاطر کسب توفیقات در بخش‌های گوناگون از جمله آزمون سراسری کنکور، اظهار داشت: موفقیت آموزش‌وپرورش در گرو نگاه راهبردی، آینده‌نگر و همچنین پرورش شخصیت دانش‌آموز در همه ابعاد تعلیم و تربیت می‌باشد.

وی افزود: در برنامه‌ریزی‌ها و طراحی‌های ستادی آموزش‌وپرورش، باید نگاه مدیریت جامع سخت‌افزاری و نرم‌افزاری وجود داشته باشد که این مسئله در سند بنیادین تحول آموزش‌وپرورش با نگاه دانش‌بنیان و فرهنگ‌محور مورد تأکید قرار گرفته است.

امام جمعه میبد ضمن تشکر از مسئولانی که آموزش‌وپرورش را در صدر اولویت قرار داده‌اند گفت: باید در امر آموزش و پرورش شخصیت نوجوانان، جوانان و دانش‌آموزان نهایت احترام و اهتمام را داشته باشیم.

اعرافی در خصوص اقدامات صورت‌گرفته به‌منظور تأمین هزینه‌های فوق برنامه آموزش‌وپرورش ابراز داشت: چنانچه بتوانیم در سال ۹۷ ، از محل موقوفات برای آموزش‌وپرورش درآمد جدیدی ایجاد کنیم، این نهاد می‌تواند با توجه ویژه به نخبگان، استعدادهای برتر و غیره معجزه کند.

وی افزود: آموزش‌وپرورش باید در این جهت وارد شود و الگوی دقیق و جامعی برای شهرستان میبد طراحی نماید.

عضو شورای عالی انقلاب فرهنگی با تأکید بر تداوم نهضت مدرسه‌سازی در میبد عنوان کرد: در مسئله ساخت مدارس جدید، توجه بیشتر به ایجاد فضای فرح‌بخش‌، چشم‌نواز با امکانات پژوهشی و فرهنگی و همچنین معماری زیبا مد نظر قرار گیرد.

 

آدرس کوتاه :