نمایشگر دسته ای مطالب
نمایشگر دسته ای مطالب

بازگشت به صفحه کامل

میبد - رستگاری معاون پرورشی استان در نشست شورای آموزش و پرورش عنوان کرد:

میبد - رستگاری معاون پرورشی استان در نشست شورای آموزش و پرورش عنوان کرد:


میبد - رستگاری معاون پرورشی استان در نشست شورای آموزش و پرورش عنوان کرد:
به گزارش روابط عمومی آموزش و پرورش میبد : دهمین نشست شورای آموزش و پرورش شهرستان میبد با حضور امام جمعه ، نماینده مردم تفت و میبد ، فرماندار ، رستگاری معاون پرورشی و فرهنگی و انتظاری رئیس اداره فرهنگی هنری اداره کل آموزش و پرورش استان یزد در سالن اجتماعات این مدیریت برگزار شد .
ارائه ی گزارش عملکرد یک ماهه ی آموزش و پرورش شهرستان ، گزارش نهضت سواد آموزی و تکمیل گزارش فعالیت های امور تربیتی از رئوس مباحث این نشست بود .

در این نشست مدیر آموزش و پرورش حماسه ی نهم دی ماه و هفته ی بصیرت را گرامی داشت و با اشاره به مناسبت هفتم دی ماه سالروز تأسیس نهضت سواد آموزی گزارش کوتاه این هفته را ارائه نمودند و گفتند : هدف از اجرای طرح شتاب بخشی ، جذب بی سوادان بازمانده از تحصیل در شهرستان می باشد .

 کارشناس نهضت سواد آموزی گزارش کوتاهی از نهضت سواد آموزی شهرستان میبد را بیان نمود و گفت: با مقایسه آمار سرشماری سال 85 و 90 شاهد رشد 3 درصدی جمعیت بی سواد در گروه سنی 49-10سال می باشیم.

هاتفی افزود : با توجه به شاخصهای رشد جمعیت استان حاکی از مهاجرت پذیری بالای استان یزد می باشد .

در ادامه مدیرآموزش و پرورش تصمیماتی که در مورد طرح شتاب بخشی نهضت سواد آموزی در شهرستان گرفته شده بود را این چنین بیان نمود و تصریح کرد : قرار است از طرف مدیران مدارس ،  روحانیون محل ، هیات امنای مساجد ، ادارات شهرستان ، دهیاری ها و شوراهای هر محل ، کارخانجات ، شرکت های خصوصی و موسسات مردمی تبلیغات لازم صورت گیرد .

اسعدی افزود : ادارات شهرستان مشوق جذب افراد بی سواد به نهضت سواد آموزی شهرستان می باشند .

آیت الله اعرافی امام جمعه محترم شهرستان درمورد ریشه کنی بی سوادی تا پایان سال92نکاتی را تاکید نمود و فرمودند: همه ادارات و ارگانها همکاری لازم را به عمل آورند و کارگروه های تخصصی بسیار جدی و به طور منظم برگزار و گزارشات فصلی را به شورای آموزش و پرورش ارائه نمایند. وی همچنین همکاری و مساعدت خود و دیگر ادارات را جهت پیشگامی وبه نهایی رساندن بی سوادی در شهرستان را اعلام نمود .

درادامه این نشست آقای شیخ مرتضی دهقانی مسئول واحد فرهنگی دفتر امام جمعه در مورد آسیب های تربیتی درمدارس و راهکارهای آن مطالبی را ارائه نمودند.

سپس آقای رستگاری معاون پرورشی و فرهنگی اداره کل آموزش و پرورش استان یزد با اشاره به اهداف سند تحول آموزش و پرورش که کارهای تربیتی یکی از اهداف آن می باشد و آیت ا... اعرافی خود یکی از متولیان این امر می باشند سخنانی را ایراد نمودند.

ایشان نیز گزارش برنامه های پرورشی و امور فرهنگی در مدارس استان و شهرستان ها را در قالب طرح تربیت مهدوی (عج) و صندوق نذر گل نرگس ، مدارس قرآنی ، نهضت ملی حفظ قرآن ، تفسیر قرآن فرهنگیان ، مهدی یاوران ، راهیان نور ، طرح عصمت فاطمی بانوی ایرانی ، گروه یادآوران در راستای احیای امربه معروف و نهی از منکر، مشاوره مدارس ، مجمع اندیشه ورزان ، مدارس امین و... به طور مختصر بیان نمودند.

وی در ادامه گفتند : مدارسی موفق وپویا است که هیچ دانش آموزی درمدرسه بیکار نباشد یعنی هر دانش آموزی به نوعی مسئولیتی را داشته باشد وکاری را به عهده اش بگذارند .

رستگاری ضمن بیان پیشتاز بودن آموزش و پرورش میبد در برخی از زمینه ها دراستان یزد مطالبی را بیان نمود و تصریح کرد : با توجه به ارزیابی های به عمل آمده در زمینه های امور تربیتی ، امورفرهنگی و هنری ، قرآن ، نماز و عترت ومشاوره  شهرستان میبد رتبه اول استان را بین دیگر شهرستان های استان به خود اختصاص داده است .

در بخش پایانی این نشست اسعدی مدیر آموزش و پرورش کسب مقام دوم رباتیک توسط دانش آموزان دوره ی ابتدایی میبد و راهیابی به مسابقات رباتیک کشوری را به جامعه ی فرهنگیان و خانواده ی این عزیزان تبریک گفتند .