نمایشگر دسته ای مطالب
نمایشگر دسته ای مطالب

بازگشت به صفحه کامل

میبد - گردهمایی 2 روزه معاونین آموزشی استان یزد

میبد - گردهمایی 2 روزه معاونین آموزشی استان یزد


میبد - گردهمایی 2 روزه معاونین آموزشی استان یزد

بنا به گزارش روابط عمومی اداره آموزش و پرورش شهرستان میبد ، زارع معاونت محترم آموزشی اداره کل آموزش و پرورش استان یزد هدف از برگزاری این همایش 2 روزه را هماهنگی در طرح ها و برنامه های حوزه ی آموزش متوسطه بیان نمود و افزود :

« طی این همایش دو روزه مقرر شد که یک دور برنامه های مجموعه آموزش حوزه ی راهنمایی ، متوسطه ، نظری ، متوسطه فنی و حرفه ای و متوسطه کاردانش در واقع کلیه برنامه ها مجدداً یک دور مرور شود . برنامه های در دست اجرای ما که به دو دسته تقسیم می شود یکی طرح ها و برنامه هایی که از حوزه ی وزارت ارسال می شود و یکی هم طرح ها و برنامه هایی که خود استان مبتکر آن است به جهت اینکه دو نوع برنامه هماهنگ شود در اجرا و انشاءا..به هدف از پیش تعیین شده اش برسد، این همایش دو روزه تشکیل شده است . در کنار این همایش دو روزه  بازدید  از پژوهش سرای میبد را داشتیم و هماهنگی در خصوص پژوهش سر اهای دانش آموزی استان در سه حوزه ی تقویت فضاهای فیزیکی ، تقویت تجهیزات و منابع و امکانات مورد نیاز و همچنین تقویت حوزه ی نیروی انسانی مورد نیاز برنامه هایی در دستور کار قرار گرفت و هماهنگی های لازم به عمل آمد و انشاءا.. در دستور کار همه ی ما قرار خواهد گرفت که این حوزه هم انشاءا.. تقویت شود. بحث کنکور سراسری مطرح شد . برای حفظ جایگاه کنکور سراسری اولاً ضمن تبریک صدر نشینی استان برای هجده همین سال به همه جامعه ی فرهنگیان استان و همه مردم استان یزد و مجموعه ی دانش آموزان، برنامه ریزی به این سمت و سو پیش رفت که ما از نظر کمیت 18 سال صدرنشینی را تجربه کردیم ، انشاء ا.. از نظر کیفیت هم از این به بعد در کنار کمیت بحث جذب دانش آموزانمان در بهترین دانشگاههای کشور ، بهترین رشته های کشور و بهترین استان های کشور در دستور کار قرار داده ایم .

بحث طرح نظام 6 ، 3 ، 3 در نظام آموزش متوسطه را داریم که یک طرح جدید می باشد یعنی تغییراتی قرار است در ساختار حوزه ی آموزش به وجود آید . ابتدایی های ما طول تحصیلشان از 5 سال به 6 سال افزایش پیدا می کند ، راهنمایی های ما به عنوان متوسطه ی عمومی به مدت 3 سال و دبیرستانی های ما هم به مدت 3 سال به متوسطه تخصصی تبدیل خواهند شد و این برنامه طی یک فرایند 6 ساله انشاءا.. به اجرا در خواهد آمد . طی این فرایند ما برای سال آینده و حداقل در 3 سال آینده در حوزه راهنمایی ومتوسطه مشکلی نداریم . بیشترین توجه و عنایت ها باید در حوزه ی آموزش ابتدایی قرار بگیرد به دلیل اینکه هم باید محتوای آموزشی برای پایه ی ششم تعریف شود و هم اینکه باید یک کلاس به مجموعه ی فضاهایشان اضافه شود و همین طور معلمینی که در دوره ی آموزش ابتدایی برای این حوزه نیاز است انشاءا.. بتوانند استخدام شوند و در آموزش و پرورش در این حوزه مشغول به کار شوند . تمهیدات و مقدمات اولیه اش فراهم شده است انشاءا.. در آینده نزدیک شاهد اجرای مطلوب این طرح هم در کشور شویم .اما بحث اصلی و بحث بسیار مهمی که این دو روز در واقع این گردهمایی برای آن منظور تشکیل شده است اجرای طرح ها و برنامه های حوزه آموزش است . همانطور که توضیح دادم برنامه ها به دو دسته تقسیم شده اند یکی برنامه ها و طرح هایی هستند که در کلان کشور اجرا می شوند که ما فقط مجری آن هستیم و توصیه می کنیم به اجرای مطلوب آن مانند طرح آمادگی ورود به مراکز آموزش عالی در حوزه ی متوسطه نظری ، یا طرح مدام ، طرح همگام با قرآن در حوزه ی آموزش راهنمایی ، اما یک سری طرح هایی که هم داریم که جزء ابتکارات استان یزد است که ضمن اینکه کشور استقبال کرده است از این طرح ها ، ما هم به جد پیگیری می کنیم مانند طرح سنجش علمی در حوزه ی راهنمایی همچنین طرح آفرینش های هنری در حوزه ی هنر در دروس هنر و حرفه و فن برای احیای این دو درس را داریم . در حوزه ی متوسطه طرح یک سال تلاش مضاعف برای دانش آموزان کنکوری را داریم . طرح تقویت بنیه ی علمی دانش آموزان مناطق محروم را داریم . طرح تقویت کتابخانه ها و کتاب های تخصصی را داریم که انشاءا.. امسال اجرا خواهد شد . در حوزه ی فنی و حرفه ای طرح ایجاد تأسیس بازارچه ی مشاغل جهت معرفی مشاغل را داریم . طرح تعدیل تجهیزات هنرستان ها را داریم . انشاالله این ها طرح هایی است که قرار است در سال جاری به جهت افزایش کیفیت در حوزه ی آموزش اجرا شود ».
روابط عمومی آموزش و پرورش میبد