آرشیو خبرها
آرشیو خبرها

نشست شورای آموزش و پرورش میبد با حضور مدیرکل برگزارشد

نشست شورای آموزش و پرورش میبد با حضور مدیرکل برگزارشد


امام جمعه میبد گفت : شورای آموزش و پرورش باید مولد فکر در صحنه واقعی و جدی باشد.

نشست شورای آموزش و پرورش شهرستان میبد با حضور مدیرکل آموزش و پرورش ، امام جمعه ، فرماندار و سایر اعضا دردفتر امام جمعه میبد برگزارشد.

آیت الله اعرافی دراین نشست از همه فرهنگیان و دست اندرکاران امر تعلیم وتربیت در شهرستان میبد و سایر مناطق استان یزد قدردانی کرد و اظهار داشت : تلاش مسئولین شهرستان میبد بر این است که آموزش و پرورش مرکز و جزء اولویت های اول شهرستان باشد.

امام جمعه میبد افزود : شورای آموزش و پرورش باید مولد فکر در صحنه واقعی و جدی باشد و از حالت صوری و تشکیلاتی فاصله بگیرد.

وی گفت : اگر دبیرخانه شورا فعال باشد با پشتوانه کارشناسی و پیگیری جدی امور می توان با ایجاد فضای علمی و فنی در جهت رفع موانع و مشکلات گام های موثری برداشته شود.

آیت الله اعرافی بیان کرد : آموزش و پرورش از آنجایی که با مسئله تربیت انسان ها گره خورده است در جایگاه محوری همه فعالیت ها قرار دارد و همه نهادها و ادارات باید با آغوش باز و بدون محاسبات و معادلات سود و زیان آن را همراهی نمایند .

وی با اشاره به کلنگ زنی 34 آموزشگاه خیری در طول سال جاری گفت : شهرستان میبد در راستای کمبود فضای آموزشی با مشارکت خیرین و حمایت مسئولین در احداث فضاهای آموزشی و پرورشی تمام تلاش و کوشش خود را به کار گرفته است.

درادامه این نشست مدیرکل آموزش و پرورش استان گفت : آموزش و پرورش باید به گفتمان اصلی در کشور تبدیل شود و این نیازمند همدلی و همراهی همه سازمانها ، نهادها و اقشار مختلف مردم می باشد .

" عباسعلی دانافر" رویکرد نظام آموزشی را تربیت دانش آموزانی در تراز جمهوری اسلامی دانست و افزود : رویکرد حاکمیت پرورشی و فرهنگی در مدار س، تفویض اختیار به مدارس و مدرسه محوری ، تربیت دانش آموزان چند بعدی مطابق با ساحت های شش گانه سند تحول بنیادین و مشارکت پذیری از شاخص های اصلی برای عمل کردن به سند تحول بنیادین است .

وی بر اجرای سند تحول بنیادین در مدارس استان تاکید کرد و افزود : این سند نقشه راه برای برنامه های آموزش و پرورش است و اهداف آموزش و پرورش در این سند به طور کامل دیده شده است .

گفتنی است در این نشست از سرکار خانم سعیده السادات اسعدی ( رتبه اول کشوری قرائت قرآن کریم مسابقات ویژه فرهنگیان ) و آقای محمدرضا زارع ده آبادی ( مدیر تلاشگر آموزشگاه جوادالائمه میبد ) با اهدای لوح تجلیل شد.

در حاشیه این نشست مدیرکل آموزش و پرورش استان یزد به اتفاق هیئات همراه با حضور در اداره آموزش و پرورش میبد ضمن بازدید از دوایر با همکاران اداری دیدار و گفتگو نمودند.

روابط عمومی مدیریت آموزش و پرورش شهرستان میبد

آدرس کوتاه :