آرشیو خبرها
آرشیو خبرها

نشست صمیمی مدیرآموزش و پرورش میبد با اصحاب رسانه

نشست صمیمی مدیرآموزش و پرورش میبد با اصحاب رسانه


محسن موحدی فرد مدیرآموزش و پرورش شهرستان میبد به همراه اعضای شورای معاونین طی نشستی خبری در جمع خبرنگاران حاضر شدند و به سوالات آنان پاسخ دادند.

به گزارش روابط عمومی مدیریت آموزش و پرورش شهرستان میبد، در ابتدای این نشست خبری مدیر آموزش و پرورش ضمن عرض خیر مقدم به عزیزان خبرنگار که دعوت آموزش و پرورش را پذیرفتند ، علت اینکه کمتر در مصاحبه ها و نشست های خبری شرکت می نماید متفاوت بودن ساختار آموزش و پرورش با دیگر نهادها و دستگاه های دولتی عنوان نمود و خاطرنشان نمود که به هیچ عنوان بحث بی اعتنایی به اصحاب رسانه نبوده است.

ایشان سیاست کلی آموزش و پرورش در بحث اطلاع رسانی از طریق سایت رسمی آموزش و پرورش اعلام نمود.

وی گفت : هدف از برگزاری این نشست خبری ارائه گزارشی از عملکرد آموزش و پرورش و اینکه بگوییم در حال حاظر آموزش و پرورش با چه مشکلاتی روبرو می باشد.

موحدی فرد در ادامه برنامه هایی که توسط ایشان و تیم کارشناسی مدیریت آموزش و پرورش میبد برای افق 1402 در نظر گرفته شده است را برای خبرنگاران تبیین نمود.

وی افزود : با توجه به آمار و ارقام رسمی که با همکاری نهادهای رسمی دریافت نمودیم به این نتیجه رسیدیم که با توجه به رشد بالای نرخ جمعیت دانش آموزی و کمبود شدید فضای آموزشی باید سالانه حداقل 10 آموزشگاه در محلات مختلف میبد ساخته شود تا مدارس تبدیل به شیفت نشود.

ایشان در ادامه گفت : ما در حال حاضر دقیقاً با این برنامه همراه هستیم و با کمک خیرین محترم تا این لحظه 24 آموزشگاه در میبد شروع به ساخت نموده ایم که تعدادی از این مدارس ساختشان تمام است و تعدادی هم در حال ساخت می باشد.

موحدی فرد گفت : کل مدارس خیری که در استان یزد در حال ساخت می باشد 16 آموزشگاه می باشد در حالی که شهرستان میبد در سال جاری 24 آموزشگاه در حال ساخت دارد.

ایشان در ادامه افزود : در شرایط فعلی در بحث جذب خیرین فرماندار میبد نقش فوق العاده بسزایی داشته است و از اولویت های کاری ایشان همراهی و مساعدت در جذب خیرین نیک اندیش می باشد.

موحدی فرد در پاسخ به سوال آقای سعیدی مدیر مسوول هفته نامه " میبد نوین " که نقش دولت در ساخت مدارس چه بوده است گفت :

طبق قانون و قرارداد هر مدرسه خیری که ساخته می شود بخشی از هزینه های آن از قبیل تأسیسات گرمایشی و سرمایشی و کلیه تجهیزات آموزشگاه و امتیازات آب و برق و گاز و ... به عهده اداره کل نوسازی مدارس می باشد و برای ساخت هر مدرسه خیری مبلغ 200 تا 250 میلیون تومان طبق قرارداد به عهده دولت می باشد.

مدیر آموزش و پرورش میبد پیشتازی دانش آموزان شهرستان میبد در کنکور سراسری هم از لحاظ کمی  و هم کیفی، افتخارآفرینی در جشنواره خوارزمی و المپیادهای  علمی کشوری، مسابقات قرآنی و فرهنگی هنری و... از جمله توفیقات به دست آمده توسط دانش آموزان میبدی عنوان نمود .

وی در بحث حوزه فرهنگی و تربیتی گفت : بالغ بر 10 هزار نفر دانش آموز در نماز جماعت ظهر مدارس میبد شرکت می کنند که از مجموع نمازگزاران مساجد شهرستان بیشتر است و ما رتبه برتر برگزاری نماز جماعت در استان داریم.

موحدی گفت : روحانیون و هیأت امنای مساجد باید بیش از این در جذب دانش آموزان به مسجد و نماز جماعت سعه صدر و تعامل داشته باشند.

در پایان آقای شفاعی معاون پرورشی گزارشی از حوزه فعالیت خود و همکارانشان را ارائه نمود و پیشتازی دانش آموزان میبدی در افتخار آفرینی مسابقات قرآنی و فرهنگی هنری استان را یاد آور شد.

وی گفت: در بحث مسابقات فرهنگی هنری در سال جاری بیش از 7 هزار نفر دانش آموز در سایت " همگام " که مربوط به وزارت آموزش و پرورش می باشد در رشته های قرآنی و فرهنگی هنری که قریب به 60 رشته می باشد علاقمندی خود را اعلام کردند.

وی خاطرنشان نمود که بیش از 3 هزار نفر از این دانش آموزان به مسابقات شهرستانی راه یافتند که1300 نفر در حوزه مسابقات فرهنگی هنری و 500 نفر در رشته های قرآنی حایز رتبه های اول تا سوم شدند.

شفاعی در ادامه گفت : 209 نفر از این دانش آموزان در رشته های فرهنگی هنری و 67 نفر در حوزه قرآنی به استان راه یافتند و حایز رتبه های اول تا سوم شدند.

در پایان این نشست خبری که تا ساعت 24 طول کشید هر یک از خبرنگاران سؤالات خود را مطرح نمودند و مدیر آموزش و پرورش به سؤالات آنان پاسخ دادند.

روابط عمومی مدیریت آموزش و پرورش شهرستان میبد

آدرس کوتاه :