آرشیو خبرها
آرشیو خبرها

نشست مشترک شورای آموزش و پرورش و شورای پشتیبانی سوادآموزی میبد

نشست مشترک شورای آموزش و پرورش و شورای پشتیبانی سوادآموزی میبد


پنجمین جلسه شورای آموزش و پرورش و شورای پشتیبانی سوادآموزی در منزل امام جمعه معزز با حضورفرماندار، شهردار، مدیر آموزش و پرورش و دیگر اعضا برگزار گردید.

به گزارش روابط عمومی مدیریت آموزش و پرورش شهرستان میبد ، محسن موحدی فرد دبیر شورا ضمن عرض خیر مقدم و تسلیت شهادت مدافع حرم " شهید حججی " ، دستور کار جلسه و گزارشی از مصوبات جلسه گذشته را ارائه نمود .

در این جلسه پیرامون مباحث ذیل بحث و تبادل نظر و تصمیم گیری شد:

مراحل تعمیر و تکمیل و ساخت ساز در اردوگاه دانش آموزی آیت الله خامنه ای بنستان

برگزاری جلسات متعدد با ادارات مختلف جهت ساخت مدارس در مناطق مختلف شهر

ساخت مدرسه در شهرک های جدید

گزارش برنامه های اوقات فراغت دانش آموزان در تابستان توسط شفاعی معاون پرورشی

گزارش کامل و جامع از نتایج کنکور سراسری 96 توسط آقای ابوالفضل دهقانی معاون آموزشی

گزارش عملکرد نهضت سوادآموزی و مصوبه در مورد شناسایی افراد بی سواد در شهرک های صنعتی  با محوریت فرمانداری که مقرر گردید از طرف شهرک صنعتی هر شرکت و کارخانه ای یک نفر به عنوان رابط سوادآموزی به آموزش و پرورش معرفی شود.

در راه اندازی آموزشگاه امام حسین (ع) بارجین به جهت اینکه دانش آموزان از چند منطقه شهر به مدرسه می آیند برای ایاب و ذهاب دانش آموزان جلسه ای تشکیل شود و مشکلات برطرف گردد.

در خصوص مشکل فضای آموزشی مدارس مهمان شهر مقرر گردید با مدیرکل اتباع هماهنگی شود تا این مشکل مرتفع گردد تا برای اول مهر مشکلی نباشد.

در پایان آیت ا... اعرافی ضمن تقدیر و تشکر از همه مسوولین آموزش و پرورش و تبریک به جهت موفقیت های آموزش و پرورش از کلیه مسوولین خواستند تا همکاری کامل با این دستگاه داشته باشند به ویژه از خبرنگاران خواستند که انعکاس خوب و درستی از فعالیت های آموزش و پرورش داشته باشند.

امام جمعه میبد خاطرنشان نمود ند، شهرداری و بنیاد مسکن جهت واگذاری زمین و ساخت مدارس با آموزش و پرورش همکاری و تعامل لازم داشته باشند.

آیت ا... اعرافی در ادامه ضمن تشکر از گزارش جامع و تحقیقی که در مورد طرح اوقات فراغت دانش آموزان ارائه گردید پیشنهاد نمودند این گزارش با همکاری دفتر امام جمعه ، فرمانداری و آموزش و پرورش مورد تجزیه و تحلیل و برنامه ریزی برای آینده صورت گیرد و یک طرح جامع و کامل در این مورد برای سال بعد و سال آینده ارائه شود تا انشالله یک تحول بزرگی در این زمینه ایجاد گردد.

عضو شورای عالی انقلاب فرهنگی از اقداماتی که در زمینه سوادآموزی صورت گرفته تشکر نمودند و رسیدن به بی سوادی مطلق را هدف اصلی دانستند که این امر شدنی می باشد.

ایشان خاطرنشان نمودند پدیده مهاجرت باعث کندی کار شده است که باید با همکاری دستگاههای مختلف برنامه ریزی بهتری صورت گیرد.

آیت ا... اعرافی در پایان ضمن تقدیر و تشکر از عوامل اجرایی پروژه مهر تاکید نمودند که با جدیت و پشتکار سال جدید با کمترین مشکل آغاز گردد و تقاضا نمودند تا تلاش گردد مدرسه ای در سطح شهر شیفت نشود.

در پایان این جلسه از دانش آموز محمدحسین زارعشاهی که موفق به کسب رتبه سوم کشوری در رشته حفظ قرآن شده بود و آقای محمد سقاچی مدیر آموزشگاه شاهد باهنرو سرکار خانم فخرالسادات آقایی توسط اعرافی امام جمعه میبد تجلیل به عمل آمد.

 

روابط عمومی مدیریت آموزش و پرورش شهرستان میبد

آدرس کوتاه :