آرشیو خبرها
آرشیو خبرها

وزیر آموزش و پرورش در جمع فرهنگیان شهرستان میبد: نظام آموزش و تربیت شهرستان میبد بستر تحقق فقه نوین تربیتی است

وزیر آموزش و پرورش در جمع فرهنگیان شهرستان میبد: نظام آموزش و تربیت شهرستان میبد بستر تحقق فقه نوین تربیتی استبه گزارش روابط عمومی مدیریت آموزش و پرورش میبد؛ یوسف نوری، وزیر آموزش و پرورش، به همراه مدیرکل و جمعی از مسئولان استان و شهرستان در محل سالن زنده یاد فیروز اداره آموزش و پرورش شهرستان میبد حضور یافت.
وی در این دیدار ضمن تبریک ولادت با سعادت حضرت زهرا سلام الله علیها و حضرت امام خمینی(ره) اظهار داشت: شهرستان میبد دیار عالمان، بزرگان و شهداست.
نوری ضمن تشکر از مردم استان یزد که روز گذشته به استقبال رئیس جمهور آمدند و برای حمایت از نظام حماسه آفریدند، گفت: فتنه اخیر به برکت حضرت زهرا و در ایام شهادت حضرت زهرا سلام الله علیها خاموش شد.
وزیر آموزش و پرورش با اشاره به اینکه حضرت آیت‌الله اعرافی توجه و تعصب خاصی به نظام تعلیم و تربیت دارد، گفت:نظام آموزش و تربیت شهرستان میبد، بستر تحقق فقه نوین اسلامی است و اقدامات انجام شده مبتنی بر فقه نوین تربیتی و اسلام ناب به نوعی در این شهرستان رقم خورده است.
در ادامه دیدار وزیر آموزش و پرورش با فرهنگیان شهرستان میبد، نوری با بیان این مطلب که یک معلم باید در تمام عرصه‌ها حاضر باشد، تأکید کرد:
معلمان باید به صورت شبکه‌ای وارد میدان شوند و مساله شناسی کنند تا طرح‌ها برنامه‌های مورد نیاز برای حل مشکلات ارائه شود.
وزیر آموزش و پرورش خاطرنشان ساخت: این رویه که ما داریم برای دیروز درس می‌دهیم و انتظار داریم برای آینده نتیجه بگیریم، مطلوب نیست و این رویه باید عوض شود.
وی تصریح کرد: معلمان ما باید فکر کنند و برای آینده بچه‌ها برنامه داشته باشند. نباید از آینده دانش‌آموز جا بمانیم‌ و دچار فاصله‌ها شویم‌.
این مقام مسئول ضمن اشاره به این نکته که سبک مدیریتی امروز ما مربوط به دوره مدیریتی کلاسیک‌ها و نظریات فایول می‌باشد، گفت: در حوزه اداره و مدیریت منابع سازمانی و سایر موارد باید دانشگاه‌ها و سایر دستگاه‌ها به میدان بیایند و مشکلات آموزش و پرورش را حل کنند.
وزیر آموزش و پرورش خاطرنشان کرد: ساختمان‌سازی به مدیر مدرسه مربوط نیست، سرویس ایاب و ذهاب چه ربطی به مدیر دارد؟ ما باید از مدیر مدرسه وظیفه تربیتی و آموزشی بخواهیم.
وی در ادامه تأکید کرد: نظام آموزش و پرورش نباید در مرحله سواد اسمی متوقف شود. باید به مراحل بعدی در حوزه‌های پژوهشی و چند بعدی برسیم. ما باید به ایفای مسئولیت اجتماعی برسیم.

وزیر آموزش و پرورش، در انتهای سخنان خود ضمن قدردانی از مشارکت مردم در ایفای مسئولیت های اجتماعی افزود: نماد بارز ایفای مسئولیت اجتماعی و تجلی آن در خیرین متبلور هست.
یوسف نوری با ذکر این مطلب که ما باید تاوان مشکلاتی نظیر مهاجرت و... را بدهیم، اظهار داشت: آموزش و پرورش اگر بخواهد چرخش تحول آفرین داشته باشد، باید دغدغه‌های آن ملی شود و تربیت انسان تمام ساحتی را دنبال کند.
مقام عالی وزارت در آموزش و پرورش در پاسخ به دغدغه برخی فرهنگیان در خصوص کمبود نیروی انسانی بیان داشت: ان‌شاءالله برای سال آینده کمبود معلم در کلاس درس را نخواهیم داشت و بحث خدمتگزاران نیز که سال گذشته در لایحه بودجه حذف شد، برای سال آینده محقق شود.
وزیر آموزش و پرورش همچنین از مدیران و معلمان خواست به رتبه بندی که یک نظام خاص است، به چشم افزایش حقوق نگاه نکنند؛ چراکه رتبه بندی یکی از امتیازات بسیار ارزشمند نظام تعلیم و تربیتی است.
وی همچنین به تبدیل کردن املاک مازاد و تجاری شدن آنها برای فروش اشاره کرد تا برخی مشکلات اعتبارات نیز در این حوزه برطرف شود.
نوری افزود: البته پیگیری می‌کنیم تا اعتبارات مورد نیاز از سایر منابع نیز تخصیص پیدا کند.

آدرس کوتاه :