آرشیو خبرها
آرشیو خبرها

پیام تبریک مدیرآموزش و پرورش شهرستان میبد به مناسبت گرامیداشت هفته سوادآموزی

پیام تبریک مدیرآموزش و پرورش شهرستان میبد به مناسبت گرامیداشت هفته سوادآموزی


محمدرضا کارگر، مدیرآموزش و پرورش شهرستان میبد به مناسبت گرامیداشت هفته سوادآموزی پیامی را صادر کرد.

به گزارش روابط عمومی مدیریت آموزش و پرورش شهرستان میبد ، متن پیام بدین شرح است:

باسمه تعالی

 آموختن هنری است که همه توانایی ها و هنری های دیگر، از آن می جوشد و سر برمی آورد.

به فرموده مقام معظم رهبری: نه تنها یک نیاز  اجتماعی است بلکه ابزار حتمی برای ماندن انقلاب است.

هر فرد در جامعه برای اثرگذاری بیشتر نیاز به آموختن دارد، آنجا که مهمترین شاخصه پیشرفت در جامعه میزان آموزش و سواد جامعه در نظر گرفته می شود، آنجا که یک فرد با کسب سواد در جامعه پیرامون بهتری  برای خود
می سازد و در وجود خویش برای زندگی امید بیشتری برای ایفای نقش پیدا می کند، مشخص می شود که سواد نیاز است .

 اهمیت سوادآموزی، آنجایی بیشتر جلوه گر می شود که به ایجاد کارکردها، توانمندی ها، شایستگی ها و صلاحیت ها برای مشتاقان به سواد فردی و ثبات اجتماعی، بیشتر احساس نیاز شود.

نهضت سواد آموزی به توفیق فرمان امام خمینی(ره) از یک حرکت محدود فرهنگی، به نهضتی فراگیر تبدیل شد و از آن پس در شمار مقدس ترین آرمان های انقلاب اسلامی درآمد.

وقتی ما معتقدیم دانایی، توانایی می آفریند، باید برای توانمند شدن به پا خیزیم و این مهم  با تشکیل نهضت مقدس سوادآموزی، اقتضای روح و مرام انقلاب اسلامی بود که به فرمان معمارکبیر انقلاب درمسیر نظام مقدس  جمهوری اسلامی بر بنای جاوید انقلاب ماندگار است و تا زمانی که این احساس نیاز وجود دارد این بنا ماندگار خواهد ماند.

 اینجانب، ضمن گرامیداشت یاد و خاطره‌ی امام راحل و ارج نهادن به دستاوردها و قدرانی از همه ی تلاش های انجام شده و فعالیت های فرجام یافته، از همه ی همکاران خوب و خدومم می خواهم، با یکدیگر هم پیمان شویم تا ادامه‌ی راه با بازبینی فعالیت ها و ماموریت‌ها، آرمان های سوادآموزی را بر مدار تحول پیگیری و دنبال نماییم.

آدرس کوتاه :