آرشیو خبرها
آرشیو خبرها

پیام تبریک مدیر کل آموزش و پرورش استان یزد به مناسبت روز خانواده و تکریم بازنشستگان

پیام تبریک مدیر کل آموزش و پرورش استان یزد به مناسبت روز خانواده و تکریم بازنشستگان


محمدکاظم رحیمی‌نژاد مدیرکل آموزش وپرورش استان یزد، در پیامی فرارسیدن ۲۵ ذی‌الحجه (۳مردادماه) “روز خانواده و تکریم بازنشستگان” را به جامعه بازنشستگان به ویژه فرهنگیان بازنشسته استان تبریک گفت.

به گزارش روابط عمومی اداره کل آموزش و پرورش استان یزد؛ متن پیام بدین شرح است:

آری، چه غرور آفرینند آن عزیزانی که در کمال صداقت و درستکاری بیش از سی سال از بهترین سال های عمر خود را در سنگر تعلیم و تربیت گذراندند و در جهت تحقق اهداف کارشان خالصانه از هیچ کوششی دریغ نورزیدند و با پذیرش غم و شادی ، عتاب و عقاب با صبر و شکیبائی و توکل به ایزد منان در کنار سایر همسنگران، از جان و مال خود گذشتند و اینک با کوله باری از تجربه سنگر را به دیگران سپردند.

شایسته است دولت مردمی، همه دستگاه های اجرایی و آحاد جامعه، بازنشستگان را مورد عنایت و توجه بیشتر قرار دهند و زمینه بهره مندی از تجارب ارزنده این قشر عزیز را به عنوان راهنمای عملی مدیران و کارکنان و سرمایه های معنوی جامعه فراهم کنند.

و اما خانواده در دین مبین اسلام یکی از مهم‌ترین ارکان جامعه محسوب می‌شود.

نقش خانواده به عنوان اولین و اثرگذارترین نهاد تربیتی در پرورش و تربیت کودکان و نوجوانان که سرمایه‌های انسانی و از بزرگترین پشتوانه‌های توسعه و تعالی هر کشوری به شمار می‌آید، از چنان اهمیتی برخوردار می‌باشد که سلامت و صلابت هر جامعه‌ای مرهون وجود خانواده‌های سالم، عفیف و با تقوا است و پایبندی به خانواده و جلوگیری از بی‌بندوباری و همچنین ارتقاء جایگاه و تحکیم بنیان خانواده، از جمله مسائلی است که به آن سفارش فراوان شده است.

بی شک با انجام فرامین دینی اسلام در مورد خانواده و درنظر گرفتن آن ها می‌توان تا حد زیادی زمینه سلامت خانوادگی و سعادت و جاودانگی را برای خویش فراهم سازیم.

محمد کاظم رحیمی‌نژاد

مدیر کل آموزش و پرورش استان یزد

 

آدرس کوتاه :