آرشیو خبرها
آرشیو خبرها

پیام فرماندارمیبد به مناسبت آغاز هفته دفاع مقدس و بازگشایی سال تحصیلی

پیام فرماندارمیبد به مناسبت آغاز هفته دفاع مقدس و بازگشایی سال تحصیلی


فرماندارمیبد هم‌زمان با سی و یکم شهریورماه سالروز آغاز جنگ تحمیلی و گرامی داشت هفته دفاع مقدس و همچنین بازگشایی سال تحصیلی جدید پیامی صادر کرد.

به گزارش روابط عمومی مدیریت آموزش وپرورش شهرستان میبد، «حسین فلاح» فرماندارمیبد در این پیام آورده است:

بسم رب الشهداء والصدیقین

رژیم بعث عراق در 31 شهریورماه 59 زمانی که با حمایت استکبار جهانی جنگ را بر ما تحمیل کرد، تصرف تمامیت ارضی کشور را در ذهن می‌پروراند و درصدد بود 24 ساعته خودش را به تهران برساند.

این در حالی بود که نظام نوپای جمهوری اسلامی ایران هنوز ارتش و سپاه منسجم نداشت و همین امر باعث شده بود؛ صدام در برابر دوربین‌های تلویزیون با پاره کردن قرارداد 1975 الجزایر با تجاوز به خاک ایران عملاً جنگ تمام‌عیاری را علیه ملت و انقلاب اسلامی ایران آغاز کرد.

اما هرگز فکر نمی‌کرد؛ با ایثار و ازجان‌گذشتگی جوانان این مرزوبوم،8 سال در میدان‌های جنگ، علیرغم تمام تجهیزات نظامی و آواکس های آمریکایی یک وجب خاک ایران را هم نمی‌تواند به تصرف خود درآورد.

بنابراین دفاع مقدس را می‌توان برگ زرینی از رشادت‌ها و فداکاری‌ها و مجاهدت‌های رزمندگان اسلام در تاریخ انقلاب اسلامی دانست که جان دادند اما تسلیم زیاده‌خواهی‌های دشمنان نشدند.

و امروز که بیش از 3 دهه از آن روزهای عشق و ایثار و دفاع مقدس می‌گذرد؛ ایران اسلامی در سراسر عالم مانند خورشید می‌درخشد و کشورهای منطقه با الگو گیری از همین دفاع مقدس ما، دشمنان را در جبهه‌های مختلف زمین گیرکرده‌اند.

این‌جانب هفته دفاع مقدس را به همه بسیجیان و سپاهیان، خانواده‌های معظم شهدا و ایثارگران و جانبازان و آزادگان که حماسه آفریدند و در مسیر تعالی کشور و ولایت و رهبری گام برمی‌دارند تا خون شهدا و ارزش‌ها و آرمان‌های امام حفظ شود تبریک عرض می‌کنم.

حسین فلاح در پایان همچنین آغاز سال تحصیلی جدید آموزش‌وپرورش، مراکز علمی و حوزه را به مدیران و معلمان، اساتید و دانشجویان و طلاب و روحانیت تبریک گفت و افزود: امیدواریم امسال هم‌سال پر از موفقیت برای همه‌کسانی که در سنگر تعلم و تربیت و دانش فعالیت دارند باشد و شهرستان میبد را پیش از پیش در عرصه‌های علمی سرآمد ببینیم.

آدرس کوتاه :