آرشیو خبرها
آرشیو خبرها

پیام مدیر کل آموزش و پرورش استان یزد به مناسبت هفته بزرگداشت مقام معلم

پیام مدیر کل آموزش و پرورش استان یزد به مناسبت هفته بزرگداشت مقام معلم


مدیرکل آموزش و پرورش استان یزد در پیامی فرا رسیدن دوازدهم اردیبهشت‌ماه سالروز شهادت علامه شهید مطهری و هفته معلم را گرامی داشت.

به گزارش روابط عمومی مدیریت آموزش و پرورش شهرستان میبد، محسن موحدی فرد مدیرکل آموزش و پرورش استان در این پیام آورده است:

بسم الله الرحمن الرحیم

یَرْفَعِ اللَّهُ الَّذینَ آمَنُوا مِنْکُمْ وَالَّذینَ أُوتُوا الْعِلْمَ دَرَجَاتٍ

 ۱۲ اردیبهشت آغاز هفته معلم که مصادف است با سالروز شهادت علامه مطهری برای ما فرهنگیان افتخار بزرگی است.

اجازه دهید در ابتدا یاد کنم از ۱۲۶ شهید معلم استان و هزار شهید دانش‌آموز استان یزد که امروز امنیت ما در گرو بذل جان این عزیزان است.

 یاد کنیم از فرهنگیان فقید و سعیدی که افتخار و بالندگی امروز آموزش و پرورش استان یزد مرهون زحمات این بزرگواران است.

 به قول شاعر: آن که دلها به عشق او زنده است               در دل عاشقان نمی میرد

امسال ایام هفته معلم با لیالی قدر تقارن دارد. لیالی قدری که برای ما شیعیان مترادف است با نام امیر مؤمنان علی علیه السلام.

 علی علیه السلام در خطبه متقین می فرماید:  تواضع دو گونه است؛ تواضع برای خدا و تواضع در قبال خدا ، تواضع در قبال خدا شرط بندگی به جا آوردن است.خضوع و خشوع در مقابل خداوند است .

و تواضع برای خدا فروتنی در قبال اولیاء الله و مؤمنان است که این دو صفت معلمین بزرگوار ما دارند و در جای دیگر می فرماید از فضایل متقین " مَنْطِقُهُمُ الصَّوَابُ " ، گام در راه درست می نهند و صحیح می اندیشند زبان جز صدق نمی گشایند و درگفتار جز رضای حق طلب نمی کند باز هم این گفته امیر مؤمنان در معلمین ماه مشهود است.

 اجازه بدهید تشکری داشته باشم . قدردان زحمات همه فرهنگیان معزز هستم که با الگوهای بی‌بدیل شان آموزش مجازی در دوران کرونا را رقم زدند.

 قدردان ازخودگذشتگی خانواده‌های محترم فرهنگیان بزرگوار که در این شرایط میزبان کلاس های دانش آموزان در فضای مجازی بودند.

 قدردان پیگیری و دلسوزی خانواده‌های دانش‌آموزان عزیز خصوصاً مادران معزز و گرانقدر که دست یاران بسیار خوبی برای معلمان ما بودند.

 تشکر و سپاس و قدردانی داشته باشم از همه کسانی که به آموزش و پرورش اهمیت دادند و ما را در این مسئولیت خطیر یاری نمودند.

 در پایان از خداوند متعال می خواهم به لطفش و کرمش انشاالله بیماری منحوس کرونا از بشریت رخت بربندد و دعا می‌کنیم انشاءالله روزی برسد که ما دوباره دانش‌آموزان مان را و معلمین عزیز و ارجمند مان را در مدارس ببینیم و با آنها زندگی کنیم.

                                                    و السلام علیکم و رحمة الله و برکاته

 
 

 

 

آدرس کوتاه :