آرشیو خبرها
آرشیو خبرها

پیام وزیر آموزش‌وپرورش به مناسبت هفته تربیت‌بدنی و ورزش

پیام وزیر آموزش‌وپرورش به مناسبت هفته تربیت‌بدنی و ورزش


وزیر آموزش‌وپرورش در پیامی به مناسبت هفته تربیت‌بدنی از دانش آموزان خواست تا با بهره‌مندی از فرصت‌های به وجود آمده و شرکت جستن در فعالیت‌های مفرح تربیت‌بدنی مدارس و برنامه‌های ورزشی محلات، سلامت، شادابی، توانمندی و مهارت‌های خویش را ارتقا بخشند.

به گزارش روابط عمومی اداره کل آموزش‌وپرورش استان یزد، از ۲۶ مهر تا ۲ آبان هفته تربیت‌بدنی نامگذاری شده است. به همین مناسبت وزیر آموزش‌وپرورش در پیامی با اشاره به اینکه در هزاره سوم رواج زندگی ماشینی، آپارتمان‌نشینی و گسترش بهره‌برداری از فناوری‌های نوین، کودکان و نوجوانان را به یکجانشینی و بهره‌برداری از فعالیت‌های فراغتی توأم با سکون سوق داده است، تصریح کرد: وزارت آموزش‌وپرورش مصمم است با نوآوری و توجه به ویژگی‌های سنی دانش آموزان، مجموعه‌ای از طرح‌ها و پروژه‌های تربیت‌بدنی و ورزش را طراحی کند و به مرحله اجرا بگذارد که باعث ترویج و گسترش فعالیت‌های جسمانی بین دانش آموزان کشور شود.

متن پیام وزیر آموزش‌وپرورش به شرح زیر است:

بسم‌الله الرحمن الرحیم

فَبادِروا بِصِحَّهِ الاجسامِ فی مُدَّةِ الاعمارِ

«در طول عمر، در حفظ سلامت جسم خویش کوشا باشید» حضرت امام حسین (ع)

در همزمانی هفته تربیت‌بدنی و ورزش با اربعین حسینی؛ شمیم جوانمردی، آزادگی، عدالت‌خواهی، ظلم‌ستیزی، شجاعت و ایثارگری، گستره جامعه ورزش کشور را عطرآگین کرده است. سند تحول بنیادین آموزش‌وپرورش با تأکید بر تعلیم و تربیت تمام ساحتی، فرصت ارزشمندی برای سرمایه‌گذاری و حمایت از برنامه‌های جذاب، شاداب و پرطرفدار تربیت‌بدنی و ورزش دانش‌آموزی فراهم آورده است و در سایه آموزه‌های آن، تربیت‌بدنی نقش تعیین‌کننده‌ای در تکوین شخصیت و ارتقای سطح توانمندی، سلامت و شادابی دانش آموزان ایفا خواهد نمود.

در هزاره سوم رواج زندگی ماشینی، آپارتمان‌نشینی و گسترش بهره‌برداری از فناوری‌های نوین، کودکان و نوجوانان را به یکجانشینی و بهره‌برداری از فعالیت‌های فراغتی توأم با سکون سوق داده است. این پدیده نه ‌تنها سواد حرکتی این نسل را تنزل داده است. بلکه کاهش سن ابتلا به بیماری‌های غیرواگیر و گسترش آن، هشداری جدی پیش روی رهبران و سیاستگذاران جوامع نوین قرار داده است.

وزارت آموزش‌وپرورش مصمم است با نوآوری و توجه به ویژگی‌های سنی دانش آموزان، مجموعه‌ای از طرح‌ها و پروژه‌های تربیت‌بدنی و ورزش را طراحی کند و به مرحله اجرا بگذارد که باعث ترویج و گسترش فعالیت‌های جسمانی بین دانش آموزان کشور شود. بدیهی است، توسعه و ارتقای پایدار تربیت‌بدنی و ورزش در سطوح ملی و بین‌المللی کلیه کشورها، ریشه در تربیت‌بدنی و ورزش دانش‌آموزی آن کشورها دارد. در کشور ما نیز، ریشه و بنیان شجره ورزش همگانی و قهرمانی را باید در تربیت‌بدنی آموزشگاهی جستجو نمود.

ضمن گرامیداشت هفته تربیت‌بدنی و ورزش، بی‌شک معلمان و مربیان سخت‌کوش و شریف تربیت‌بدنی به‌عنوان رکن اصلی، نقش بی‌بدیل و تعیین‌کننده‌ای در ایجاد و استقرار جنبش ملی ورزش دانش‌آموزی کشور دارند که از یکایک این عزیزان صمیمانه تشکر و سپاسگزاری می‌نمایم.

 از دانش آموزان گرامی و فرزندان خویش نیز می‌خواهم که با بهره‌مندی از فرصت‌های به وجود آمده و شرکت جستن در فعالیت‌های مفرح تربیت‌بدنی مدارس و برنامه‌های ورزشی محلات، سلامت، شادابی، توانمندی و مهارت‌های خویش را ارتقا بخشند.

از والدین گرامی انتظار دارم همچون گذشته، با دغدغه داشتن فرزندانی بااخلاق، سالم، بانشاط، ماهر، جمع‌گرا مسئولیت‌پذیر، وظیفه‌شناس و خودباور، حمایت لازم را از شرکت فرزندان خویش در برنامه‌های سلامت بخش و نشاط‌آفرین تربیت‌بدنی به عمل‌آورند.

از مدیران پرتلاش مدارس سراسرکشور و همچنین از سازمان‌ها و نهادهای سهیم و مؤثر درخواست می‌نمایم برای داشتن یک ملت فعال و پرافتخار از تربیت‌بدنی دانش آموزان قویا حمایت کنند.

آدرس کوتاه :