آرشیو خبرها
آرشیو خبرها

کسب رتبه اول شورای آموزش و پرورش شهرستان میبد در استان

کسب رتبه اول شورای آموزش و پرورش شهرستان میبد در استان


وزیر کشور در همایش بزرگداشت هفته شوراهای آموزش و پرورش:
وزیر کشور با بیان این که برخی از آسیب های اجتماعی امروز جامعه ناشی از نگاه به فرهنگ منحط غربی است، گفت: با رجوع به اندیشه های دینی و اسلامی و همچنین کار کارشناسی علمی و راهبردی به حل آسیب ها اهتمام جدی داشته باشیم.

به گزارش روابط عمومی مدیریت آموزش و پرورش میبد به نقل از پایگاه اطلاع رسانی وزارت کشور، احمد وحیدی؛ در همایش بزرگداشت هفته شوراهای آموزش و پرورش، اظهار کرد: از جمله مهم ترین کارکرد وزارت آموزش و پرورش، «مقابله با هجمه های فرهنگی کشورهای غربی» است.

وی تصریح کرد: آموزش و پرورش باید به تأسی از مکتب اهل بیت و اندیشه های استوار حضرت امام خمینی(ره) و مقام معظم رهبری(مدظله العالی) الگویی حرکت بخش در حوزه کاهش آسیب های اجتماعی ارائه دهد.

وی در این خصوص گفت: تربیت دانش آموزان با اندیشه های دینی و الهی می تواند باعث سالم ماندن جامعه از هر گونه آفات و آسیب های اجتماعی شود.

وحیدی اظهار کرد : به تجربه دیده شده، هر جا که از مکتب و آموزه‌های اسلامی، رهبری و شهیدانی مانند سردار حاج قاسم سلیمانی، پیروی کردیم انسان‌هایی در بالاترین فضائل و کمالات را داشتیم و جامعه در مسیر تعالی حرکت می کرد.

جانشین رییس جمهوری در شورای اجتماعی کشور، با بیان این که وزارت کشور به عنوان دستگاه حاکمیتی و فرابخشی، مسئولیت جدّی در حوزه کاهش آسیب های اجتماعی دارد، گفت: در همین راستا سازمان امور اجتماعی کشور با همکاری نزدیک با دانشگاه ها و مراکز علمی و تحقیقاتی به دنبال کنترل پایدار آسیب های اجتماعی در کشور است

وزیر آموزش و پرورش در همایش بزرگداشت هفته شوراهای آموزش و پرورش:
«تمرکز زدایی»، «تفویض اختیار» و «پرداختن به ارکان آموزش و پرورش»؛ از مهم ترین نقش های شوراهای آموزش و پرورش است

وزیر آموزش و پرورش گفت: «تمرکز زدایی»، «تفویض اختیار» و «پرداختن به ارکان آموزش و پرورش»؛ از مهم ترین نقش های شوراهای آموزش و پرورش است،‌ لذا مدیریت شوراها باید براساس زیست بوم موجود در هر منطقه باشد تا نتیجه بهتری حاصل شود.

یوسف نوری، در همایش بزرگداشت هفته شوراهای آموزش و پرورش که در سالن پیامبر اعظم وزارت کشور برگزار شد، با اشاره به آیه شریفه «امرهم شورا بینهم» و گرامیداشت یاد و خاطره  36 هزار دانش آموز شهید و بیش از 4 هزار معلم شهید، شهدای حرم و شهدای مدافع سلامت به ویژه حاج قاسم سلیمانی، اظهار کرد: ان شاء الله مدیون شهدا نباشیم و بتوانیم در راه امام خمینی(ره) و شهیدان رجایی و باهنر قدم برداریم.

نوری افزود: گرامیداشت هفته شوراهای استان ها، شهرستان ها و مناطق، به پاسداشت مشارکت دستگاه ها، مردم و تعامل سازنده تمام ارکان جامعه اسلامی و حکومت است و باید از این ظرفیت آنگونه که شایسته است، استفاده کنیم.

وی ادامه داد: در برنامه های آینده وزارت آموزش و پرورش، یکی از تغییراتی که باید در راستای اجرای سندتحول بنیادین، ایجاد شود، قطعاً تغییر در کارکرد و قانون شوراهای آموزش و پرورش است.

وزیر آموزش و پرورش با تشکر از استانداران، فرمانداران و بخشداران و نگاه ویژه آنان به شوراهای آموزش و پرورش گفت: انشالله با حمایت تمام دستگاه ها شاهد پیشرفت فعالیت شوراها در سال آینده باشیم.

نوری درخصوص اهمیت دستگاه تعلیم و تربیت، تصریح کرد: نظام تعلیم و تربیت، اگر در کشور به دغدغه ملی تبدیل نشود، به جایی نخواهیم رسید. متأسفانه در حال حاضر نظام آموزش و پرورش به دلایل مختلف، نظام تک ساحتی است که حتی با وجود تک ساحتی بودن هم، شاهد برآیند های خوبی در آن بوده ایم،

گفتنی است در پایان این همایش  با اهدای لوح تقدیر  از شورای آموزش و پرورش شهرستان میبد و شورای آموزش و پرورش منطقه زارچ به عنوان شوراهای برتر استان یزد تقدیر شد.

آدرس کوتاه :