آرشیو خبرها
آرشیو خبرها

یادواره شهدای دانش‌آموز شهرستان میبد برگزار شد

یادواره شهدای دانش‌آموز شهرستان میبد برگزار شد


یادواره شهدای دانش‌آموز میبد در راستای طرح ملی لاله‌های روشن و در محل دبیرستان شاهد حضرت ولی عصر (عج) این شهرستان برگزار شد.

به گزارش روابط عمومی مدیریت آموزش و پرورش شهرستان میبد، یادواره شهدای دانش‌آموز میبد در راستای طرح ملی لاله‌های روشن و در محل دبیرستان شاهد حضرت ولیعصر (عج) این شهرستان برگزار شد.

«سید جلیل میرمحمدی میبدی» نماینده مردم میبد و تفت در مجلس شورای اسلامی در این مراسم ضمن گرامیداشت یاد و خاطره ۱۰۸ شهید معزز دانش‌آموز و ۱۵ شهید والامقام فرهنگی میبد، اظهار داشت: در طول دوران پرافتخار هشت سال دفاع مقدس حدود ۵۵۰ هزار دانش‌آموز به صورت متوالی در جبهه‌های حق علیه باطل حضور داشتند و ۳۶ هزار شهید دانش‌آموز تقدیم انقلاب اسلامی شده است.

نماینده مردم میبد و تفت در مجلس شورای اسلامی ضمن برشمردن تعدادی از ویژگی‌های مقطع زمانی آغاز جنگ تحمیلی، اظهار داشت: بخش قابل توجهی از نیروی انسانی در جبهه‌ها را دانش‌آموزان این سرزمین تشکیل می‌دادند و از نزدیک شاهد بودیم که در جریان برخی از عملیات ها، ارتشی‌های حزب بعث توسط دانش آموزان رزمنده به اسارت در می‌آمدند که برای دشمنان بهت آور بود.

وی با اشاره به رهبری حکیمانه حضرت امام خمینی (ره) در دوران دفاع مقدس و با بیان اینکه معنویت در جبهه‌ها موج میزد، یادآور شد: خداباوری عامل اصلی پیروزی ملت ایران در جنگ تحمیلی بود.

جانباز دوران دفاع مقدس با تاکید بر اینکه قبل از وقوع انقلاب شکوهمند اسلامی در جریان جنگ‌های مختلف، بخش‌هایی از خاک کشورمان جدا شد، اما در جنگ تحمیلی حتی ذره‌ای از خاک ایران جدا نشد، تأکید کرد: هیچ کسی در پیروزی ملت ایران در جنگ تحمیلی شک ندارد و همگان اذعان دارند که جمهوری اسلامی در جنگ به پیروزی رسید.

میرمحمدی میبدی به ضرورت حضور فعال دانش‌آموزان در عرصه‌های مختلف از جمله مساجد، هیئات، نماز جمعه، اجتماعات، فعالیت‌های جهادی و لزوم به‌خوبی درس خواندن اشاره کرد، تصریح کرد: پیشنهاد می‌کنم خاطرات والدین و خانواده‌های صبور شهداء توسط دانش آموزان میبدی ثبت شود چراکه هم نشینی دانش آموزان با پدر و مادر شهید بسیار موثر خواهد بود.

عضو هیات رئیسه فراکسیون انقلاب اسلامی در ادامه تبدیل شدن به یک چهره علمی اثرگذار را از جمله موضوعاتی دانست که بایستی جزء اهداف دانش آموزان امروز باشد و مطالعه کتاب‌های «نورالدین؛ پسر ایران»، «وقتی مهتاب گم شد» و «سرباز کوچک امام» را پیشنهاد کرد.

«محسن موحدی فرد» مدیرکل آموزش و پرورش یزد هم از برگزاری کنگره ملّی بزرگداشت ۱۰۰۰ شهید دانش‌آموز استان در سال آتی خبر داد.

«محسن موحدی فرد» در این مراسم یاد و خاطره هزار شهید دانش‌آموز معظم استان و ۱۲۴ شهید والامقام معلّم یزد را گرامی‌داشت.

وی ضمن ادای احترام به مقام والای شهید دانش‌آموز، شهید رضا محسنی‌فر و تجلیل از صبر خانواده‌های شهداء؛ اظهار داشت: دلاورمردی‌ها، بزرگ‌منشی‌ها و رشادت‌های قهرمانانه شهید محسنی‌فر و شهدای معزز دانش‌آموز در دوران پرافتخار هشت سال دفاع مقدس، فراموش نشدنی است.

مدیرکل آموزش و پرورش استان یزد با اشاره به دیدار اعضای ستاد و دست‌اندرکاران برگزاری کنگره ملّی چهار هزار شهید استان یزد با رهبر معظم انقلاب اسلامی در اسفندماه سال گذشته، گفت: مقام معظم رهبری در این دیدار به وجود هزار شهید دانش‌آموز در بین شهدای استان یزد اشاره و بر لزوم معرفی این چهره‌های والامقام تأکید کردند.

وی با بیان این که یک چهارم از تعداد شهدای دارالعباده را شهدای دانش‌آموز تشکیل می‌دهند، اذعان کرد: در همین راستا و با رایزنی‌های صورت گرفته؛ مجوز برگزاری کنگره ملّی بزرگداشت ۱۰۰۰ شهید دانش‌آموز استان اخذ شده و نشست‌های اولیه آن نیز برگزار شد و طبق برنامه‌ریزی‌های صورت گرفته، این کنگره در سال ۱۴۰۱ برپا خواهد شد.

این مقام مسئول در ادامه، افزود: شهید محمد حسین ذوالفقاری، کوچک‌ترین شهید دفاع مقدس و اهل دیار میبد است که هم برای این شهرستان و هم برای سراسر کشور افتخار محسوب می‌شود.

«محمد رضا کارگر شورکی» رئیس آموزش و پرورش میبد نیز در این برنامه با اعلام این مطلب که سه سال است طرح ملّی لاله‌های روشن اجراء می‌شود، یادآور شد: در ایام شیوع ویروس کرونا و تعطیلی مدارس این طرح به صورت مجازی و امروز همزمان با بازگشایی مدارس با رعایت دستورالعمل‌های بهداشتی به صورت حضوری برگزار می‌گردد.

کارگر با گرامیداشت یاد و خاطره شهید محسنی‌فر، ادامه داد: در طرح ملی لاله‌های روشن؛ هرمدرسه دارای یک شهید شاخص است و خاطرات، وصیت‌نامه و ویژگی‌های ارزشمند شهداء بازخوانی می‌شود.

 

آدرس کوتاه :