نمایشگر دسته ای مطالب
نمایشگر دسته ای مطالب

یادواره شهید دانش آموز «محمد حسین ذوالفقاری» شهید شاخص کشور در میبد برگزار شد+ تصاویر

یادواره شهید دانش آموز «محمد حسین ذوالفقاری» شهید شاخص کشور در میبد برگزار شد+ تصاویر


در آستانه هفته بسیج؛
در آستانه هفته بسیج و شهادت امام رضا (ع) یادواره شهید دانش آموز «محمد حسین ذوالفقاری» با حضور خانواده شهید و برخی از مسئولین استانی و شهرستانی در دبیرستان حاجتی شهیدیه میبد برگزار شد.

به گزارش روابط عمومی مدیریت آموزش و پرورش به نقل ازمیبد خبر؛ حسین فلاح فرماندار میبد در این یادواره ضمن تسلیت شهادت امام رضا (ع) و گرامیداشت هفته دفاع مقدس بیان داشت: دانش‌آموزان بدانند که فرهنگ ایثار و شهادت برگرفته از ایثار و شهادت طلبگی حضرت امام حسین (ع) است که ما با آن آشنا هستیم.

فلاح با اشاره به اینکه اگر فرهنگ شهادت را یاد فرزندانمان ندهیم در دوران زندگی خود همه چیز را از دست خواهند داد، خاطرنشان کرد: فرهنگ ایثار و شهادت می‌تواند آینده فرزندان را تضمین کند.

وی با بیان اینکه امنیت امروز جامعه اسلامی ما مدیون زحمات مادرانی است که فرزندانشان همچون شهید ذوالفقاری روبه‌روی استکبار جهانی مقاومت کرده و به شهادت رسیدند، افزود: دشمن به قول خودش می‌خواست کشور گشایی کند و به خود خیلی مغرور بود اما با استقامت افرادی همچون شهید ذوالفقاری موفق نشد.

فرماندار میبد با بیان اینکه دشمنان از ولایت‌فقیه می‌ترسند و تا زمانی که آن را حفظ کنید کاری از پیش نخواهد برد، بیان کرد: دشمن بیدار است و سعی در بر هم ریختن اتحاد ما دارد، لذا ضمن درس خواندن پشتیبان ولایت فقیه باشید.

در ادامه این مراسم حجت الاسلام علیرضا آقایی رئیس شورای اسلامی شهر میبد نیز گفت: بسیج از یادگاری‌های امام راحل و یکی از برکات نظام مقدس جمهوری اسلامی همین تشکیل بسیج است.

وی افزود: شهید ذوالفقاری و شهدای دانش‎آموز دفاع از مملکت، دین و ارزش‌های دینی و جهاد را مقدم بر تحصیل دانسته و به ندای امام خمینی(ره) لبیک گفته و به سوی جبهه‌ها شتافتند و با نثار خون خود در مقابل دشمنان ایستادند. شهدای دانش‌آموز از شهدای کربلا درس و الگو گرفتند و با بصیرت و آگاهی راه خود را انتخاب کردند.

حجت الاسلام آقایی با اشاره به جایگاه و نقش شهدا در پیشرفت و تعالی نظام اسلامی اظهار کرد: اقتداری که امروز نظام اسلامی ما توانسته در دنیا به آن دست یابد، به برکت خون شهدا و در سایه رهنمودهای امام راحل و رهبر معظم انقلاب حاصل شده است.

رئیس شورای اسلامی شهر میبد برگزاری یادواره های شهدا را نیاز امروز کشور عنوان کرد و گفت: با توجه به نیاز جامعه دانش آموزی برای الگوبرداری از قهرمانان و اسوه های حقیقی، برگزاری چنین یادواره‌هایی آن هم با مشارکت دانش آموزان سبب گسترش فرهنگ ایثار و شهادت در میان آنها می‌شود.

وی در پایان به تلاشهای دشمن برای انحراف نسل جوان اشاره کرد و گفت: دشمن امروز برای انحراف نسل جوان و انقلابی ما دست به تهاجم فرهنگی زده است که برگزاری این یادواره می تواند مانع از به ثمر رسیدن اهداف آنان باشد.

شهید محمد حسین ذوالفقاری فرزند رجب در دهم فروردین سال 1348 در روستای شهیدیه از توابع شهرستان میبد به دنیا آمد. تولد و شهادت این شهید بزرگوار همزمان با عاشورای حسینی بود. او كه برادر شهيد عليرضا ذوالفقاري مي باشد، كوچكترين ولي شجاع و جسورترين فرزند خانواده بود . محمد حسين 16 سال از برادر شهيدش كوچكتر بود و كمتر از دو ماه بعد از به شهادت رسيدن عليرضا در تاریخ 1360/10/28 هنگامیکه 12 ساله بود در دشت شقایق خیز شوش با وضوی خون به عرش پر کشید و به دیگر آسمانیان پیوست.

روابط عمومی مدیریت آموزش و پرورش شهرستان میبد

آدرس کوتاه :