نمایشگر دسته ای مطالب
نمایشگر دسته ای مطالب

بازگشت به صفحه کامل

۱۲ هزار سیم کارت در آموزش و پرورش میبد توقیف شد

۱۲ هزار سیم کارت در آموزش و پرورش میبد توقیف شد


۱۲ هزار سیم کارت در آموزش و پرورش میبد توقیف شد

آقای اسعدی در ابتدای این جلسه ضمن تبریک روز خبرنگار به مدعوین عزیز گفت: قدردانی اینگونه از خبرنگاران به هیچ وجه نمی‌تواند زحمات آنها را جبران نماید.

ایشان در ادامه ضمن تشریح وضعیت قبول شدگان مرحله اول کنکور سراسری گفت: با توجه به تعداد رتبه‌های بسیار خوبی که امسال داریم پیش بینی می‌کنیم ۱۹ نفر پزشکی قبول شوند.

وی خاطر نشان کرد: استقبال همکاران عزیزمان از ضیافت افطاری امسال بیانگر آشتی آنها با اداره بود

مدیر و معاونین آموزش وپرورش میبد در ادامه به سئوالات خبرنگارا ن اینگونه پاسخ دادند :

۱- درخصوص سیم کارتهای همراه اول طرح دانش آموز سال گذشته ۱۲ هزار سیم کارت به 56_37_simcardc_Fixdآموزش و پرورش شهرستان از طریق مخابرات ارسال شده بود که بدلیل مخالفت وزارت خانه و اداره این سیم کارتها توقیف و در انبار نگهداری می‌شوند ، ایشان توزیع این سیم کارتها راباعث عدم تمرکز دانش آموزان در ادامه تحصیل ، راه گسترش قانونی انحرافات و مسائل غیر اخلاقی از این طریق ، تحمیل هزینه‌های جانبی از قبیل خرید گوشی و هزینه‌های مکالمه به خانواده‌ها را از مهمترین عوامل توقیف آنها دانست.

۲- در خصوص تعطیلی بعضی از مدرسه‌های راهنمایی ، با توجه به برگزاری دوره ششم ابتدایی در سال جاری و حذف یکی از پایه‌ها در این مقطع متاسفانه بعضی از مدارس با کمبود چشم گیر دانش آموز و به حد نصاب نرسیدن مواجه خواهند شد که به ناچار با مدارس دیگری تجمیع خواهند شد

۳-درخصوص برنامه‌های آتی این اداره در امور فرهنگی می‌توان به طرح همیار دینی در خانواده اشاره کرد (نمونه این طرح اجرای طرح همیار پلیس می‌باشد)

۴- معضل و مشکل آموزش و پرورش میبد فعلاکمبود فضای آموزشی نیست لذا از همه خیرین عزیز می‌خواهیم در امور نرم افزاری ما را یاری نمایند.منظور از خیر نرم افزاری کمک به تجهیز کلاسهای هوشمند در مدارس شهرستان است که در این خصوص می‌توان در مدارس دولتی(نه خیری) حتی کلاسهای درس بنام خیر نامگذاری شود.

۵- هدف از اجرای اتوماسیون اداری در مدارس شهرستان را در راستای کاهش هزینه‌ها ، حذف کاغذ از سیستم مکاتبات ،تسریع در انجام امور دانست.

۶- درخصوص کنترل دانش آموزان و اطلاع خانواده‌ها از حضور فرزندانشان در مدرسه طرح حضور وغیاب هوشمند در دستور کار قرار دارد که به محض تامین اعتبار عملیاتی می‌شود که در این طرح حضور وغیاب دانش آموز از طریق سامانه حضور وغیاب انگشتی است و درصورت غیبت دانش آموز پس از ساعت قانونی حضور در مدرسه غیبت دانش آموزان از طریق پیامک به مدیریت مدرسه و در نهایت به خانواده‌ها اعلام خواهد شد.

۷- در خصوص تغییر حوزه کاری پیش دبستانی نیز این حوزه به بخش خصوصی واگذار می‌شود که بخش خصوصی می‌تواند با انعقاد قرار داد از امکانات موجود در آموزش و پرورش استفاده نماید که هزینه‌های ثبت نام نیز با توافق دو طرف مشخص خواهد شد

گفتنی است در این جلسه آقایان فلاح معاون پرورشی ، دهقانی معاون پشتیبانی و آقای موحدی معاون آموزشی حضور داشتند.