نمایشگر دسته ای مطالب
نمایشگر دسته ای مطالب

بازگشت به صفحه کامل

17 مردادماه روز خبرنگار گرامی باد

17 مردادماه روز خبرنگار گرامی باد


17 مردادماه روز خبرنگار گرامی باد

ندایی از اندیشه برخاست. چشمها گشوده تر شد. ابروان درهم کشیده شدند. ذهن سوال کرد. اندیشه پاسخ داد. ذهن دوباره پرسید. اندیشه، فرمانِ کنکاش داد. ذهن جُست. دست، تکانی خورد و انگشتان به لرزه درآمدند. قلم لغزید و لغزید. برگ سفید، لبالب پُر شد. ذهن، شتابان به اندیشه خبر داد. اندیشه لبخندی زد و جان، آسود.

بار دیگر 17 مرداد فرا رسید و برای لحظه ای خبرنگاران را به مکث و سکوت واداشت. این قشر جامعه که به لحاظ نوع کار و فعالیت خود، غالب اوقات دیدگانی موشکاف و تیزبین و ذهن هایی تحلیلگر و تفسیرگر دارند و به همین دلیل چهره های آنان قیافه هایی پرسشگر و جستجوگر به خود می گیرد، فقط یکبار در سال، لبخندِ حاکی از آرامش و فراغت از دغدغه های کاری بر لبانشان جاری می شود و نقش شادی بر چهره ی آنها می زند و آن، 17 مرداد، روز خبرنگار است.

این روز، یادآور حماسه آفرینیهای آنهایی است که بقای حقیقت را به بقای خود ترجیح دادند و با خون خود بر برگه های اعلام نوشتند. یاد و خاطره ی شهیدان خبرنگار را گرامی می داریم.

روز خبرنگار را به همه ی خبرنگاران و فعالان حوزه ی خبر و رسانه تبریک می گوییم و برای یکایک آن عزیزان آرزوی موفقیت و سربلندی داریم.

تحولی که امروز در عرصه ی رسانه در کشور ما در حال وقوع است، نقطه ی عطف بسیار مهم و بی سابقه ای است که به همت دست اندر کاران و فعالان بخش در چند سال اخیر محقق شده است و مطمئنا این سالها در تاریخ و تمدن ایرانِ بزرگ به ثبت خواهد رسید.

ایران اسلامی ایستاد؛ علی رغم تمامی حملات پی در پی به او. ایستاد، با جوانانی که خون خود را در راه حقیقت فدا کردند.

بار دیگر روز خبرنگار را تبریک می گوییم و با بهترین آرزوها امیدواریم که برای همیشه، اندیشه مان از نفوذ پلیدی ها و افکار منحرف کننده و منفی پاک بماند.

 

روابط عمومی مدیریت آموزش و پرورش شهرستان میبد