آرشیو خبرها
آرشیو خبرها

850 نفر از دانش آموزان دختر مدارس میبد جشن تکلیف گرفتند

850 نفر از دانش آموزان دختر مدارس میبد جشن تکلیف گرفتند


850 نفر ازدانش آموزان دخترپایه سوم ابتدایی از 31 آموزشگاه شهرستان میبد درمصلی آیت الله اعرافی رسیدن به تکلیف و عبادت و بندگی خود را جشن گرفتند .

امام جمعه میبد در این مراسم با تبریک جشن تکلیف به دانش آموزان گفت :شما دانش آموزان امروز وارد دنیای نورانی تکلیف شدید .

آیت ا... اعرافی به دانش آموزان توصیه کرد : شما دانش آموزان باید اهل مطالعه باشید و غیراز کتاب های درسی کتابهای خوب را درباره زندگی ائمه ،فاطمه زهرا ،(ص)،حضرت زینب و زنان خوب و دانشمند که درطول تاریخ بوند مطالعه کنید .

عضو شورای عالی انقلاب فرهنگی با بیان اینکه دختر و زن درخانه اساس محبت و همبستگی خانوادگی است تصریح کرد:دخترها بایددرخانه تکیه گاه پدرو مادرباشند و دخترخوب دراول تکلیف باید بهترین اخلاق را با مادر، پدر، خواهر و برادر خود داشته باشد.

وی وقت و زمان را بهترین سرمایه عمرتوصیف کرد و با بیان این، ورزش و گردش هم لازم است؛ اما  اصل زندگی برای این است که به کمال معنوی برسد بنابراین نباید وقت خود را در نشست پای فضاهای مجازی ضایع کرد .

معاون پرورشی آموزش و پرورش شهرستان میبد گفت :جشن های تکلیف امسال ویژه برگزار شد و دانش آموزان از برنامه های معنوی که تدارک دیده شده بود استفاده کردند.

جعفر شفاعی افزود:فلسفه جشن تکلیف این است که دختران و پسرانی که به تکلیف می رسند بدانند از این پس وظایف خاصی دارند و باید یک محدودیت های خاصی را در زندگی رعایت کنند.

شفاعی گفت :این جشن را برگزار می کنیم تا  به دانش آموزان بگوییم که به سن تکلیف وارد شدن سخت نیست و مکلف شدن اگر به احکام شرعی به طور کامل پایبند و به آن عمل کنند شیرین خواهد بود .

روابط عمومی مدیریت آموزش و پرورش شهرستان میبد

آدرس کوتاه :