850 نفر از دانش آموزان دختر مدارس میبد جشن تکلیف گرفتند


850 نفر ازدانش آموزان دخترپایه سوم ابتدایی از 31 آموزشگاه شهرستان میبد درمصلی آیت الله اعرافی رسیدن به تکلیف و عبادت و بندگی خود را جشن گرفتند .
850 نفر ازدانش آموزان دخترپایه سوم ابتدایی از 31 آموزشگاه شهرستان میبد درمصلی آیت الله اعرافی رسیدن به تکلیف و عبادت و بندگی خود را جشن گرفتند .

امام جمعه میبد در این مراسم با تبریک جشن تکلیف به دانش آموزان گفت :شما دانش آموزان امروز وارد دنیای نورانی تکلیف شدید .

آیت ا... اعرافی به دانش آموزان توصیه کرد : شما دانش آموزان باید اهل مطالعه باشید و غیراز کتاب های درسی کتابهای خوب را درباره زندگی ائمه ،فاطمه زهرا ،(ص)،حضرت زینب و زنان خوب و دانشمند که درطول تاریخ بوند مطالعه کنید .

عضو شورای عالی انقلاب فرهنگی با بیان اینکه دختر و زن درخانه اساس محبت و همبستگی خانوادگی است تصریح کرد:دخترها بایددرخانه تکیه گاه پدرو مادرباشند و دخترخوب دراول تکلیف باید بهترین اخلاق را با مادر، پدر، خواهر و برادر خود داشته باشد.

وی وقت و زمان را بهترین سرمایه عمرتوصیف کرد و با بیان این، ورزش و گردش هم لازم است؛ اما  اصل زندگی برای این است که به کمال معنوی برسد بنابراین نباید وقت خود را در نشست پای فضاهای مجازی ضایع کرد .

معاون پرورشی آموزش و پرورش شهرستان میبد گفت :جشن های تکلیف امسال ویژه برگزار شد و دانش آموزان از برنامه های معنوی که تدارک دیده شده بود استفاده کردند.

جعفر شفاعی افزود:فلسفه جشن تکلیف این است که دختران و پسرانی که به تکلیف می رسند بدانند از این پس وظایف خاصی دارند و باید یک محدودیت های خاصی را در زندگی رعایت کنند.

شفاعی گفت :این جشن را برگزار می کنیم تا  به دانش آموزان بگوییم که به سن تکلیف وارد شدن سخت نیست و مکلف شدن اگر به احکام شرعی به طور کامل پایبند و به آن عمل کنند شیرین خواهد بود .

روابط عمومی مدیریت آموزش و پرورش شهرستان میبد

آدرس کوتاه :