آرشیو خبرها
آرشیو خبرها

بازگشت به صفحه کامل

اقامه نماز ظهر و عصر آموزشگاه جنت الرضوان میبد به امامت آیت ا... اعرافی

اقامه نماز ظهر و عصر آموزشگاه جنت الرضوان میبد به امامت آیت ا... اعرافی


آیت ا... اعرافی امام جمعه شهرستان میبد با حضور در دبستان جنت الرضوان بفروئیه ضمن بازدید از آن آموزشگاه در نمازخانه مدرسه حاضر شدند و دانش آموزان نماز ظهر و عصر خود را به امامت ایشان برگزار نمودند.

به گزارش روابط عمومی مدیریت آموزش و پرورش میبد ، آیت­ ا... اعرافی در پایان نماز به مناسبت ایام فاطمیه و شهادت سردار رشید اسلام حاج قاسم سلیمانی دقایقی دانش­ آموزان را از سخنان گهربار خود به فیض رسانید.

ایشان بیان داشتند دختران حاضر با توجه به شرایط سنی خاص خود که سرشار از انرژی و توان هستند می ­بایست همچون فاطمه زهرا(س) افتخار آفرین باشند و ازآن حضرت درس بگیرند.

آیت­ ا... اعرافی به دانش­ آموزان تاکید نمودند نباید عمر خود را بی حاصل و بی خاصیت سپری کنند و با بازی ولهو و لغو و بی خیالی و بی توجهی و بی نظمی و تنبلی و کاهلی بگذرانند و باید فرصت­ را مدیریت کنند و برای عمر و آینده پیشرفت معنوی واخلاقی خود برنامه ریزی نمایند.

ایشان بیان داشتند از درس­های دیگری که از فاطمه زهرا (س) باید گرفت رابطه با پدر و مادر و احترام به بزرگتر­ها است.

سومین درسی که از زندگی فاطمه زهرا (س) می­ توان گرفت احترام به همسراست. فاطمه زهرا (س) با وجود عصمت و هم عرض بودن با ائمه نسبت به امیرالمومنین مقید بود .

ویژگی دیگر حضرت زهرا (س) تربیت خانوادگی ایشان بود. خود آن بانو بسیار خوب تربیت شده بود و چند فرزند که هر کدام در عالم ملک و ملکوت سرآمد عالمیان هستند مانند امام حسن، امام حسین، زینب و ام کلثوم (ع) تربیت کرد.

از ویژگی­ های دیگر حضرت زهرا (س) که دانش­ آموزان باید به آن توجه داشته باشند مقام علمی و دانش آن حضرت است که بزرگانی چون سلمان و ابوذر از فاطمه درس می­ آموختند.

آیت­ ا... اعرافی بیان داشتند فاطمه زهرا (س) در کنار علم، تربیت و ادب، خانه و خانوده یک شخصیت اجتماعی بود و در خیلی از موارد ایشان در جامعه خط دهنده بود که نمونه بارز آن خطبه فدکیه است.

در پایان آیت­ ا...اعرافی در مورد سردار رشید اسلام حاج قاسم سلیمانی بیان داشتند، با شناختی که بیش از بیست سال از این سردار بزرگ و فرمانده گرانقدر ایران و انقلاب دارم ایشان اهل عبادت به معنی بسیار عمیق و دقیق بود. عبادت، ذکر، نماز باحال ایشان جذاب و خیره کننده بود.

ایشان به عنوان یک چهره بزرگ بین المللی درخشید. سیاست مدار، دیپلمات، راهبر و حرکت دهنده جوامع بزرگ بود. او فراتر از مرز­های ایران تدبیر می­کرد و اگر نبود تاریخ منطقه، ایران، عراق و سوریه جور دیگر می ­شد و نفس­ها را از عالم اسلام می گرفتند.

ایشان تاکید کردند شهید قاسم سلیمانی عزت ایران را بعد از قرن­ها احیا کردند.

در پایان امام جمعه میبد بیان داشتند همه چیز آینده کشور و انقلاب و جهان اسلام به ایران گره خورده و ایران به آموزش و پرورش و دانش­ آموزان به ویژه دختران عزیز و خوب با درس خواندن، معرفت، دانش و علم، کار و تلاش، ادب ونظم و انضباط باید سرآمد انسان­ها در دنیا باشند که این وظیفه بر دوش آموزش و پرورش است.

خدا را شکر در آموزش و پرورش شاهد درخشش جوان­ های خوب و شایسته هستیم که هر کجا رفتند خوب درخشیدند که باید این درخشش حفظ شود و ارتقاء یابد که نیاز به تلاش و همت معلمان، مربیان و دانش ­آموزان دارد که اصل آن تلاش و همت دانش‌‌آموزان است.

روابط عمومی مدیریت آموزش و پرورش شهرستان میبد

آدرس کوتاه :